maarde restaurateur martin bijl hebben vier onbekende schilderij en van Frans Hals ontdekt. Een vijfde schilderij, dat eerder uit de oeuv- recatalogus werd verwijderd, wordt door de twee experts toch als een echte Hals aangemerkt. De vier schilderijen zijn particulier eigendom. Het gaat om 'Een peinzende vrouw', 'Een violist', 'een kind'en 'Een on bekende man'. Het eerder afgeschreven portret stelt een man met een kalotje voor. 30 Speciaal voor de heropening van de Stadsschouwburg brouwt Jopen Bier een nieuw biertje: het Schellinkje. De presentatie ervan is in café De Roemer aan de Botermarkt. Oktober 1 Oud-burgemeester jaap pop treedt toe tot de Raad van Toezicht van het Kennemer Gasthuis. Hij is ook lid van de Raad van Toezicht van De Hartekampgroep. Willem van de GRiENDT presenteert zijn boek Honderdjaar koor zang achter de dijken ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Spaarndams Gemengd Koor, waarin hij ook zelf zingt. De presentatie gebeurt in het Spaarndamse café De Toerist. 4 Jachthaven Poolman in Penningsveer moet verdwijnen in verband met de aanleg van de Schoterbrug. De kleine jachthaven telt zestig ligplaat sen. 5 In de Toneelschuur wordt het huwelijk voltrokken tussen hans man in 't veld en jan van galen. Deze twee oud-Haarlemmers waren de oprichters van de Toneelschuur, dit jaar veertig jaar geleden. Wet houder maarten divendal voltrok het huwelijk tussen de twee, die ook al veertig jaar samen zijn. 6 Haarlemmer ruud schuyt schenkt zijn collectie van 400 teddyberen aan het Amsterdams Medisch Centrum. Daar worden de beren ge bruikt voor kinderen in het zogeheten Teddy Bear Hospital. 8 Gieterij Brink Van Keulen kondigt aan dat het bedrijf na meer dan vijftig jaar gaat sluiten. In de gieterij worden voornamelijk koperen en messing kroonluchters gemaakt. Zo verdwijnt een eeuwenoud am bacht uit Haarlem. 9 Het boekj e Historische Canon van Haarlem is uitgekomen met daarin be langrijke historische gebeurtenissen en personen. Volledig is het boek je uiteraard niet, maar het geeft een aardig beeld van historisch Haar lem en nodigt uit tot verder lezen. 232 JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 236