10 Na een halve eeuw verdwijnt de laatste buurtwinkel uit de Bomen- buurt: van vessum in huishoudelijke artikelen. De winkel was jaren lang een begrip in de buurt en verleende nog op ouderwetse manier service. 13 In de goed gevulde Gravenzaal van het stadhuis legt de Duitse historica gudrun dekker uit dat de tekst van het Wilhelmus in Haarlem tij dens het beleg (1572-1573) is geschreven door Marnix van St. Aldegon- de. Hij zou dat hebben gedaan in december 1572. Niet alle toehoorders zijn hiervan overtuigd. 18 Haarlemmermeer laat weten dat er géén voetbalstadion in deze ge meente zal komen, dit als reactie op de suggestie van de Haarlemse sp- fractievoorzitter pieter elbers. Hij opperde dat het nieuwe stadion voor hfc Haarlem buiten de grenzen van Haarlem zou moeten komen als de plannen voor een stadion in de Zuiderpolder definitief van de baan zijn. 19 De Haarlemse treinconducteur ernest van loon presenteert in het Van der Valk hotel op Schiphol zijn cd 'Wij zijn 'zat'. Daarmee vraagt de hoofdconducteur aandacht voor de strijd tegen geweldplegers. Al eer der vroeg hij aandacht voor geweld in de trein met zijn boek 'Deze trein rijdt niet verder'. 20 TOOS bloemers-van der GiESEN (83) overleden. Zij was bijna twintig jaar regentes van het Hofje van Heijthuijsen en jarenlang vrij willigster bij het Frans Halsmuseum. Fotohandel Fotovak Engel kondigt aan zich om te vormen tot zoge noemd Digital Warehouse. Het Haarlemse fotobedrijf met acht filialen begint daarmee het eerste met het filiaal aan de Kleverparkweg. Het gaat om een combinatie van winkelen via het Internet met aankopen in een gewone winkel. 21 De karakteristieke Haarlemse pottenbakkerij De Bolle Deur, zo ge noemd naar de bolle glazen winkeldeur, is verhuisd naar Suriname. De Bolle Deur was gevestigd op de hoek van de Oude Zijlvest en de Keizer straat en populair door een kleurrijk assortiment van vazen, schalen en kommetjes. De financiering voor het opknappen van het Pim Muiier Sportpark in Haarlem-Noord is uit de hand gelopen. Dat blijkt uit een brief van wet houder maarten DiVENDAL in antwoord op vragen van het cda. Het tekort van twee miljoen euro is bijna verdubbeld vanwege geste gen bouwkosten en 'meerwerk'. De tijd dringt, want Honkbal- en soft- balvereniging Kinheim moeten in het seizoen 2009-2010 op het Pim Muiier spelen. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 237