22 In Mechelen is het huis ontdekt van de grootvader van de Haarlemse schilder frans hals. petrus hals dreef er in de ïSde eeuw een wijnhandel. Het huis staat aan de Korenmarkt 6 in Mechelen. Onderin het pand bevindt zich nog een monumentale wijnkelder, pieter biesboer, conservator van het Frans Halsmuseum constateert dat nu duidelijk is dat de familie Hals geld had en dat frans hals dus niet tot de sociale onderklasse behoorde. 27 Twee van de acht beelden die samen het Hildebrandmonument in de Haarlemmer Hout vormen, zijn afgelopen week door vandalen zwaar beschadigd. Bij enkele andere beelden zijn lichte brandplekken gecon stateerd. 26 Het vvvgebouw aan het Stationsplein blijft behouden. Connexxion neemt het gebouw in gebruik als schaftruimte voor chauffeurs. Daar mee blijft ook de muurschildering van Levinus Tollenaar in het ge bouwbehouden. 27 Oud-huisarts ate bloemsma (97) overleden. Ruim veertig jaar had hij zijn practijk aan de Wilhelminastraat. Ook vervulde hij veel be- stuursfunctes. 28 Haarlemmer jan van riessen (83) overleden. Hij combineerde zijn loopbaan als gemeentelijk ambtenaar met een actieve rol in het Haar lemse sportleven. Hij stond aan de basis van een groot aantal sporteve nementen zoals de Trosloop, de Haarlemse Basketbalweek en de Mug- genronde. Dat leverde hem in 1995 de erepenning van de stad Haarlem op. Conservator oude kunst van het Frans Hals Museum pieter bies boer gaat met pensioen en neemt afscheid. Burgemeester bernt SCHNEIDERS reikt hem de penning van Verdienste van de stad Haar lem uit. b 1 e s boe r verrichtte 32 jaar zijn werkzaamheden in dienst van het museum en geldt als een autoriteit op het gebied van oude mees ters. November 1 Haarlem wordt uitgeroepen tot Kunststad 2008. Deze titel is toege kend door de Stichting Kunstweek. Dat gebeurde in het Stedelijk Mu seum Schiedam in aanwezigheid van minister ronald plasterk en de Haarlemse wethouder Chris van velzen. Het bisdom Haarlem gaat vanaf eind dit jaar Bisdom Haarlem-Amster dam heten. De bisschopszetel blijft in Haarlem. 234 JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 238