4 d66 wil een standbeeld voor kenau simonsdochter hasselaer en de Aktiepartij wil een standbeeld voor de Onbekende Haarlemmer. Dat hebben beide partijen aangekondigd. Overigens is er al een beeld van kenau, gemaakt door theo mulder en het staat bij de Amster damse Poort. Holland Symfonia kondigt aan dat het in Haarlem zijn vaste thuisbasis gaat vestigen. Het orkest wil een eigen repetitieruimte op het terrein Nieuwe Energie. Administratieve onderdelen en de complete muziek bibliotheek komen al in februari 2009 naar Haarlem. 5 Of er al een beeld van kenau in Haarlem staat, maakt het Haarlemse gemeentebestuur niet uit. Wethouder chris van velzen kondigt aan dat er nog een beeld komt. Het wordt gemaakt door de Haarlemse beeldend kunstenaar graziëla curreli. De gemeente stelt 200.000 euro beschikbaar voor de noodlijdende voetbalclub hfc Haarlem. Daarmee moet de club een deel van het achterstallig onderhoud aan het stadion wegwerken. 6 De Haarlemse animatiefilmer gerrit van dijk en zijn echtgenote cilia zijn uitgeroepen tot 'eregasten voor het leven' op het Holland Animation Festival in Utrecht. Daarmee wil de festivalleiding het echtpaar danken voor wat het voor de animatiefilm in ons land en daarbuiten deed. 9 De Bakenesserkerk krijgt een definitieve functie als 'open atelier'en centraal kantoor voor de Archeologische Dienst van de gemeente Haarlem. Dat is mogelijk door een subsidie van 350.000 euro van de provincie Noord-Holland. Het Archeologisch Museum blijft in de kel der van de Vleeshal. De Haarlemse gemeenteraad pleit vrijwel unaniem voor behoud van de zogenoemde Tollenaarmuur van de voormalige broodbakkerij van vermaat aan de Paul Krugerkade. De muur, ontworpen door de Haarlemse kunstenaar levinus tollenaar, laat in baksteenreliëf het bakkersproces zien. 12 De provincie Noord-Holland geeft Haarlem de door de stad gevraagde 4,2 miljoen euro als bijdrage voor de bouw van het Pim Mulierstadion. Het geld wordt gebruikt om de internationale ambities van het honk balstadion te realiseren. 15 Florence koorn (57) overleden. Zij werkte sinds 1982 bij het ge meentearchief Haarlem. Ook was zij jarenlang redactiesecretaris van het Jaarboek Haerlem. De stad Haarlem is onderscheiden met de zogenoemde 'Gouden Glas- kroniek 235

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 239