bak'. Dat gebeurt op grond van cijfers uit 2006, waaruit blijkt dat de stad het uitstekend doet wat betreft de glasinzameling. 25 Koningin Beatrix onthult het raam 'Vrede en verdraagzaamheid' in het noordertransept van de Grote of St. Bavokerk. Het kleurrijke raam is ontworpen door de Haarlemse kunstenaar michel van over- beeke. 26 Kort na de ontdekking van vijf schilderijen van frans hals vindt pieter BiESBOER opnieuw een onbekend schilderij van deze Haar lemse meester. Het schilderij 'Portret van Conradus Viëtor' werd eerder door experts als niet echt gekwalificeerd. Het zal bij Christies in Lon den worden geveild. 28 De vroegere Haarlemse journaliste anouschka voskuil schreef een politieroman die zich in Haarlem afspeelt. De hondse moord heet het boek, dat begint bij een dierenkliniek in de buurt van Parkwijk waar een menselijke hand wordt gevonden. 30 Het nieuwe fotoboek Gezicht op Haarlem, gemaakt door landschapsfo tograaf Thijs tuurenhout, laat de stad op zijn mooist zien. De be geleidende teksten zijn van conny verwe y. December 3 De Haarlemse architect jan willem de kanter ziet zijn schepping tot de grond toe afbreken. Hij ontwierp het busstation op het Station splein, waarvan de sloop is begonnen, de kanter noemt zijn schep ping een helder ontwerp en een doelmatig gebouw. De Haarlemse jannie steevenhage wordt uitgeroepen tot vrijwil liger van het jaar 2008. Uit onvrede werd zij ooit lid van de bewoners commissie van de Slachthuisbuurt, waar zij woont. Dat mondde uit in tal van goede initiatieven in de buurt. Nog steeds zet zij zich in voor de buurt. 7 Oud-Haarlemmer cor carmio legt de geschiedenis van de Haarlem se orgeldraaiers vast in zijn pas verschenen boek Daar komt de orgelman. carmio stond aan de wieg van het draaiorgelmuseum aan de Kup- persweg. 12 De Koe en de Slager, zo heet het nieuwe beeld dat onthuld is op het veldje naast het voormalige slachthuis in de Slachthuisbuurt in Haar lem-Oost. Het beeld, een vrolijke slager die een koe berijdt, is gemaakt door kunstenaar gijs assman. Wethouder hilde van der molen mocht het beeld onthullen. 236 JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 240