13 Discotheek The Sound in de Lange Bogaardstraat sluit na 37 jaar de deuren. Eigenaar bonny godlieb zocht niet naar een opvolger maar verkocht het pand aan een projectontwikkelaar. Er komen zes apparte menten. 14 Een sponsoravond in restaurant Stempels ten bate van het Haarlemse judobolwerk Kenamju leverde 25.000 euro op. Dit was het streefbedrag en de helft van wat er nodig is om Kenamju uit de geldzorgen te halen. Kenamju kwam in de problemen toen hun hoofdsponsor Big Boss er na jaren mee ophield omdat het bedrijf stopte. 18 Voor de tweede maal wordt de Bilderdijk Lezing gehouden, in de Grote of St. Bavokerk. marita mathijsen belicht de romantische kant van Bilderdijk. Stadsdichter george moormann, initiatiefnemer van de Bilderdijk Lezing, legt een krans op het graf van Bilderdijk en onthult een plaquette op het sterfhuis van de dichter aan de Grote Markt. 19 PvdA-fractievoorzitter stan kaatee kondigt zijn vertrek uit de Haarlemse gemeenteraad aan. Hij wordt adviseur van premier balke nende en kan zijn Haarlemse politieke werk daarmee niet combine ren. 21 suzanne opstal uit Haarlem en linde piETERSENuitBennebroek winnen met het 5-minutenfïlmpje 'Immutability' Onveranderd) de Haarlemse filmwedstrijd Shoot Your Shot. De filmcompetitie met als thema 'vrij' was opgezet door de Filmschuur, onderdeel van de Toneel schuur. 24 Ruim zevenduizend mensen nemen op de Grote Markt deel aan de kerstzang in de kerstnacht. Dat levert een indrukwekkende gebeurte nis op. De kerstzang op de Grote Markt, georganiseerd door theo miedema, is in de plaats gekomen van de kerstzang op het Nieuwe Kerksplein, waar het te vol geworden was. 26 De Haarlemse kunstenares greet van stek wordt 80 jaar. Dat viert zij met een overzichtstentoonstelling 'Veertig jaar schilderkunst' in de Regentenkamer van het Hofje van Oorschot, waar zij ook woont. kroniek 237

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 241