Jaarverslag Vereniging Haerlem Inleiding Bij drage van Peter van Wingerden, secretaris De termijn van de statutair aftredende bestuursleden Nico Brink en Lieuwe Zoodsma werd tijdens de laatste Algemene Ledenvergadering verlengd. Voorzitter Nico Brink kondigde aan tot en met het vereni gingsjaar 2008/2009 als zodanig aan te zullen blijven. Michiel Kersten trad wegens drukke werkzaamheden voortijdig af. Het bestuur kampte hierdoor onverwacht met een vacature, wat met name zijn weerslag had op de lezingen en excursies. Het bestuur be treurt in hoge mate dat de geplande jaarexcursie daardoor geen door gang kon vinden. Ook vice-voorzitter Marius Vis kon zijn termijn - in verband met diens gezondheidstoestand - niet volmaken en trad begin 2009 af als bestuurslid. De jaarlijkse tentoonstelling in de Hoofdwacht was gewijd aan het thema Onbeschermd Verleden. Ook dit jaar ontvingen onze gastvrou wen en -heren tijdens de openstelling van de Hoofdwacht gastvrij dui zenden bezoekers. De Open Monumentendagen vormden dit jaar een doorslaand succes; meer dan 2.000 bezoekers vonden alleen al op die twee dagen hun weg naar de Hoofdwacht. Op 19 juni werd het Jaarboek 2007 gepresenteerd in de nieuwbouw van het Stedelijk Gymnasium. De rector van de school, de heer J.J.P. Ol- gers, gaf een uiteenzetting over de renovatie van het gebouw, gevolgd door een korte rondleiding. Op 26 juni vond de Algemene Ledenvergadering plaats in de Pleba- nie van de Kathedrale Basiliek Sint Bavo. Een volledig verslag van deze vergadering is te vinden op onze website. Voorafgaand aan het huis houdelijk gedeelte hielden Wim Eggenkamp en Hein Jan van Ogtrop

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 247