een verhandeling over de restauratie van de Plebanie; aansluiten wer den de Plebanie en de Basiliek onder hun leiding bezichtigd. Er vonden in 2008 ondanks de vacature in het bestuur diverse lezin gen en excursies plaats: - Op 19 januari was er een excursie naar de in restauratie zijnde Stads schouwburg Haarlem; - Anneke van den Bergh, conservator van de oude Boekerij gaf op 16 fe bruari een lezing over Het rijke bezit van de Stadsbibliotheek. - Op 29 januari en op 18 maart werd een bezoek gebracht aan het Histo risch Museum Haarlem waar Margreeth Pop een lezing gaf over de ten toonstelling: Een boekje open... Haarlem, stad van schrijvers, drukkers en uitgevers; - Friso Lammertse verzorgde op 19 april een bezoek aan de tentoonstel ling Vier schilders in één gezin met een lezing over Salomon de Bray; - op 24 mei gaf Mieke Wilmink een rondleiding door de buitenplaats Bosbeek; - Gerrit Bosch hield op 2 april een lezing over de restauratie van het Pa viljoen Welgelegen; - op 9 en 14 oktober waren de leden welkom in de KunstKerk Bakenes voor een rondleiding door en een lezing over de tentoonstelling Haar lem op de kaart gezet; - op 13 oktober organiseerden het Noord-Hollands Archief, de Vereni ging Vrienden van de Grote Kerk en de Historische Vereniging Haer- lem de Wilhelmusavond in de Gravenzaal van het raadhuis. Op deze avond sprak Gudrun Dekker-Schwichow over de ontstaansgeschiede nis van het Wilhelmus. Stadsorganist Anton Pauw en de Bavo Cantorij zorgden voor de muzikale omlijsting van deze avond. - Irene van Beek hield op 16 november een lezing over de tentoonstelling De Gouden Eeuw begint in Haarlem. Aansluitend kon de tentoonstel ling Haarlemse Huiskamers in het Historisch Museum worden be zocht onder leiding van bestuurslid Maria van Vlijmen. Het aantal leden per 31 december 2008 bedroeg 1.880 tegen 1.891 per 1 januari 2008. Historische Werkgroep Vereniging Haerlem (HWVH) Bijdrage van Leny Wijnands-van der Leij Het jaar 2008 was voor de Historische Werkgroep en voor de Vereni ging Haerlem als geheel in publicitair opzicht buitengewoon goed. De 244 JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 248