Daan Kerkvliet is onze werkgroepsfotograaf. Arjan Vink informeert de Werkgroep over het Historisch Museum Haarlem. Er zijn in 2008 verschillende interne lezingen gehouden. Onder meer door Kees Otter, over het onderwerp Thorbeckebuurt en door Dick van Gijlswijk, over het onderwerp Onderwijsbestuurlijke zaken in Haar lem, 1757-1863. De Kerstbijeenkomst van dit jaar werd verzorgd door Henk Ahles, m nauwe samenwerking met de overige actieve leden van de werkgroep. De Werkgroep heeft dit jaar groepsgewijze diverse lezingen bezocht, die behalve het 'aangename' ook een 'nuttig' aspect hebben: een open oog houden voor wat andere cultuurdragers aanbieden, en tevens het ondernemen van culturele activiteiten in werkgroepsverband. Het bestuur van de werkgroep is onveranderd. De Werkgroep telde eind 2008 officieel 19 leden. De werkgroep Gebouw en Omgeving Bijdrage van Johannes van der Weiden De werkgroep Gebouw en Omgeving houdt zich bezig met actuele ont wikkelingen en plannen met betrekking tot de gebouwde omgeving, en adviseert daarover het Bestuur van de Historische Vereniging Haer- lem in woord en geschrift. Het Bestuur onderneemt op basis van deze adviezen zo nodig actie, bijvoorbeeld door contact te zoeken met de Gemeenteraad, het College van Burgemeester en Wethouders, en zo nodig door het indienen van een bezwaarschrift. Steeds is daarbij het uitgangspunt in hoeverre de ontwikkelingen en plannen het cultuur historisch karakter van de stad versterken, bedreigen of aantasten. Monumentenzorg De actie van verschillende organisaties, waaronder de Vereniging Ha- erlem, om het stagnerende monumentenbeleid in Haarlem weer vlot te trekken, heeft succes gehad (zie ook het jaarverslag van 2007). In ja nuari 2008 werd door de gemeenteraad een 'Plan van aanpak uitbrei ding gemeentelijke monumentenlijst aangenomen. Hierin wordt het voornemen aangekondigd de komende drie jaar 700 objecten aan te wijzen als gemeentelijk monument, een omvangrijke inhaaloperatie. Het gaat hierbij om ongeveer 2000 adressen, omdat meerdere objecten woningcomplexen zijn. De raad heeft hiervoor ook geld beschikbaar JAARVERSLAG 247

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 251