Provinciehuis Zoals in het vorige jaarverslag is te lezen, zijn de nieuwbouwplannen, die sloop van de vleugel van de architecten Bremer en Zwiers langs de (Haarlemse) Dreef zouden inhouden, in april 2007 afgeblazen. Wij hadden grote bezwaren tegen die plannen. Inmiddels is de oost-west vleugel uit de jaren zestig gesloopt, waartegen de Vereniging Haerlem geen bezwaar had. Voor de renovatie van de Bremer/Zwiers vleugel en wellicht een kleine uitbreiding tussen griffietuin en Frederikspark is het architectenbureau Claus en Kaan aangetrokken, dat naam heeft ge maakt met de renovatie van het Gemeentearchief van Amsterdam, het vroegere NHM-gebouw aan de Vijzelstraat. Voor renovatie en uitbrei ding van de provinciale kantoren aan het Houtplein is het bureau Kraaijvanger Urbis aangetrokken. Ons is toegezegd dat wij bij de ver dere uitwerking van de plannen betrokken zouden worden, wat tot nu toe ook is gebeurd. Inmiddels vordert de zorgvuldige restauratie van het wel heel bijzondere Paviljoen Welgelegen, een rijksmonument. De ideale stad In 2005 formuleerde de Vereniging Haerlem 'Tien Gouden Regels voor de historische stad', gepubliceerd in het boekje De Ideale Stad. Ook dit jaar vonden deze regels weer een vruchtbare bodem. In mei publiceer de de Vereniging Vrienden van Den Haag een speciaal nummer van 'Haags Peil' waarin de Gouden Regels op de ontwikkelingen in Den Haag worden toegepast. Deze vereniging organiseerde naar aanleiding van die publicatie een symposium op 9 oktober. Op 1 november organi seerde de 'geschiedkundige vereniging anno 1890 Die Haghe' een stu diedag voor de historische verenigingen van Holland en Utrecht over de Gouden Regels. Het Scheepmakerskwartier In december 2007 presenteerde het College van Burgemeester en Wet houders en de projectontwikkelaar De Principaal het concept-master- plan Scheepmakerskwartier. Op 9 januari 2008 hebben wij daarop een uitgebreide reactie gegeven. Over het algemeen hebben wij voor het gepresenteerde plan waardering. Met andere organisaties pleitten wij voor verplaatsing van de beoogde passantenhaven naar de omgeving van de Adriaan (aan welke suggestie inmiddels door de initiatiefne mers is tegemoet gekomen) maar anders dan betreffende organisaties wij zen wij een vergroting van die haven af. Wij gaan daarbij uit van een JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 253