van onze Gouden Regels voor de historische stad: 'verscheidenheid in harmonieEen sterke uitbreiding van de waterrecreatie op die plek zou naar onze mening leiden tot een monocultuur van bootjes. In andere steden zijn daarvan al niet navolgenswaardige voorbeelden. Daarnaast hebben wij bedenkingen geplaatst bij de beoogde bouwhoogte op sommige plaatsen. Tevens hebben wij speciale aandacht gevraagd voor de inrichting van de Harmenjansweg als bijzondere schakel tussen de mnenstad en de nieuwe cultuur' op het voormalige EBH-terrein. De Zuidtangent Bij het Gemeentebestuur en de Provincie zijn plannen in een vergevor derd stadium voor een bustunnel voor de zogenaamde Zuidtangent- ijn die van Schalkwijk tot Station Haarlem geheel onder de grond zou moeten gaan (de zogenaamde 'lange tunnel-variant'). Voor deze tunnel zijn verschillende trace's in studie, maar de politiek meest kansrijke loopt onder de huidige route met één ondergronds station bij het Ver- wuift waar geen enkele aansluiting met het overige openbaar vervoer mogelijk is. Wij hebben ernstige bedenkingen tegen deze plannen.Wij zien niets in een ondergrondse bus als los element, en bepleiten een bovengrondse tram die goed verknoopt is met het overige openbare vervoer in de regio van de Noordelijke Randstad (in politiek-planologi- sche retoriek de noordelijke 'Randstad-metropool' genoemd). In de voorkeur voor een bovengrondse tram zijn in Nederland Leiden en Groningen ons voorgegaan, in Frankrijk en Duitsland wemelt het in middels van zeer succesvolle tramnetten of plannen daartoe, juist in en om steden van middelgrote omvang. Onze bedenkingen en voor stellen hebben wij uitgebreid gemotiveerd in onze nota 'Haarlem en de Zuidtangent', die als speciale editie van de Nieuwsbrief van de Vereni ging Haerlem is verschenen in december 2008. Openbare ruimte Een projektgroep binnen de werkgroep houdt zich bezig met inrich ting, gebruik en beheer van de openbare ruimte, met name in de binnenstad. De groep is nauw betrokken bij de totstandkoming van het Handboek Openbare Ruimte voor de Binnenstad Een speciaal punt van aandacht blijft het Terrassenbeleid. (zie het jaarverslag van 2007). Dit onderwerp komt ook sterk naar voren in de 'Nota Grote Markt en Omgeving' van de projectgroep. Hierin wordt gepleit voor een integrale visie en aanpak. 250 JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 254