Een voorlopig advies is uitgebracht over het Beeldplan Binnen- spaarne, dat in 2009 zal worden afgerond. Onder meer is gewezen op de wenselijkheid van een wandelboulevard, die het historisch karakter van het Spaarne kan benaderukken. Ondanks bereidwilligheid tot samenwerking bij de betrokken amb tenaren, ontbrak in een aantal gevallen de mogelijkheid tot inbreng, zoals bij de herziening van de Nota terrassenbeheer en everschillende reclamenota's. Overige aktiviteiten De werkgroep heeft zich kort beziggehouden met de verloedering van de panden Spaarne 82-88, met de plannen voor het hart van Schalkwijk en, in samenwerking met de Stichting Historisch Schoten, met de plannen voor de boerderij Noord-Akendam. De jaarlijkse studiedag van de werkgroep vond plaats op 21 juni in Velsen. Hierbij is in het bijzonder aandacht besteed aan Dudoks naoor logse stedenbouwkundige plan voor IJmuiden en de latere verminkin gen daarvan, het nieuwbouwkantoor van 'Pré Wonen' in Velserbroek, en aan het dorp Oud-Velsen. Aan het eind van 2008 heeft ir. K Haasnoot in verband met zijn leef tijd afscheid genomen van de werkgroep. De werkgroep bestaat nu uit 13 leden. Secretaris is Albert Laterveer De Werkgroep Jeugd Bijdrage van Marjorie Vroom-Mos Het jaar 2008 wordt gekenmerkt door het daadwerkelijk van start gaan van het project 'Wie wat bewaart, heeft wat!' Na het opmaken van een docentenhandleiding waarin ervaringen uit de proefperiode werden verwerkt, het ontwikkelen van een huisstijl, het laten maken en vullen van vier leskisten en last but not least het opzetten van een website, kon de eerste leskist naar de St. Jozefschool uit Vogelenzang worden gebracht. In het schooljaar 2007/2008 kwamen vervolgens de groepen 4 van de Ter Cleeffschool, De Kring, De Ark, de Koningin Emmaschool en de Liduinaschool (alle Haarlem) op bezoek bij onze Vereniging en de Grote of St. Bavokerk. Dit zijn maar liefst ca. 325 kinderen! Niet alleen is het verheugend dat het programma uiterst plezierig verloopt, vermeld dient ook te worden dat veel van de kinderen later hun ouders hebben meegenomen om de Hoofdwacht nog eens te be- JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 255