kijken. Dit wordt door ons weliswaar gestimuleerd, maar als het ook echt gebeurt, mogen we toch aannemen dat het bezoek aan ons ge bouw indruk heeft gemaakt. In een kalenderjaaroverzicht voor een Jaarboek vallen twee delen van schooljaren. Voor het schooljaar 2008/2009 hebben zich 11 scholen aangemeld. Vanaf het begin van dit schooljaar tot eind december 2008 zijn de groepen 4 van De Molenwiek (Haarlem), opnieuw de St. Jozefschool (Vogelenzang) en de Pleiaden- school uit IJmuiden bij ons geweest. De overige scholen verwachten wij tussen januari en mei 2009 en voor het schooljaar 2009/2010 zijn de eerste aanmeldingen ook al weer binnen. Niet alleen inhoudelijk, ook financieel loopt het project goed. In dit verslagjaar is er een hogere bijdrage van de Gemeente Haarlem ont vangen dan aanvankelijk was toegezegd en heeft ook het vsB-Fonds subsidie verleend. Daarmee is vrijwel het gehele benodigde bedrag binnengekomen om de begroting sluitend te krijgen. Aan het eind van het eerste jaar blijkt dat, na verrekening van alle kosten, de deelnemen de instellingen hun op de begroting aangegeven materiaal- en uitvoe ringskosten terug kunnen krijgen. Na de uitbetaling resteert nog een klein bedrag hetgeen zal worden aangewend voor dekking van de kosten van het maken van nieuw briefpapier, flyers, aanpassingen van de leskist, etc., maar ook voor een nieuwe docentenhandleiding en les kistmateriaal voor het Teylers Museum. Dit museum gaat in het schooljaar 2009/2010 ook meedoen aan het project en zal zich m.n. mede gaan richten op de groepen 1 en 2, die nu nog uitsluitend worden ontvangen door het Frans Hals Museum. Verder is besloten de bijdrage per groep die de scholen betalen, met 5 euro te verhogen tot 65 euro. Enerzijds omdat er met btw rekening moet worden gehouden, ander zijds moet er een reserve worden opgebouwd. Tot slot valt te vermelden dat de kinderen dankzij drie gymnastiek- banken, die wij om niet hebben gekregen van de Valkenburgschool in Heemstede, niet meer op de grond hoeven zitten en dat tekenaar/schil der Cas van der Sluijs opdracht heeft gekregen een levensgroot model van een stadswacht te maken. De goede contacten die via ons werkgroeplid David Beekhuis zijn opgebouwd met de Bavoschool aan de Westergracht, hebben dit jaar geleid tot een project over de wereldgodsdiensten en een fotoproject. In het kader van het project 'Respect' werden bezoeken gebracht aan de r.k. St. Bavo, de Synagoge en aan een Hindoetempel in Amsterdam. Bovendien vond er met de kinderen een gesprek plaats over de islam. JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 256