Opvallend was dat de kinderen veel praktische vragen stelden. Hope lijk hebben zij een beter begrip van de complexe wereld van het geloof gekregen. In het fotoproject 'Fotografeer je eigen geschiedenis' ston den ditmaal gebouwen centraal die een rol in won hebben gespeeld. Ons werkgroeplid Lard van der Pal begeleidde de kinderen o.a. naar het NS-Station Haarlem. Al voor het verschijnen van de Haarlemse Canon heeft het bestuur van de Vereniging besloten alle Haarlemse basisscholen een aantal exemplaren te schenken om de kinderen van m.n. groep 7, waar ge schiedenisles wordt gegeven, op de hoogte te brengen van de Haarlem se geschiedenis. Na het verschijnen van het boekje zijn we met pen ningmeester Wim Slik bij bijna 50 Haarlemse scholen op bezoek geweest om op iedere school 20 boekjes af te geven. In overleg met Bu reau Cultureel Erfgoed Noord-Holland en Leny Wijnands van de Histo rische Werkgroep is een lesbrief samengesteld, die bij de boekjes is overhandigd. Zo'n lesbrief is a.h.w. een gebruiksaanwijzing voor de do cent. Wanneer deze bijvoorbeeld de 80-jarige Oorlog behandelt, kan hij of zij nakijken wat er zich toen in Haarlem heeft afgespeeld, watje nog kunt bezoeken dat aan die tijd herinnert (bv. de Scheepmakersdijk, waar Kenau haar bedrijf had), welke onderwerpen in dat kader nog meer kunnen worden behandeld (andere geloofsrichtingen, bouwstij len, etc.) en wat de link is met de Nationale Geschiedenis Canon. Uit deze scholentocht is weer een nieuw idee ontstaan. We zijn van plan alle basisscholen komend jaar de Nieuwsbrief van de Vereniging toe te sturen en we zullen daarin een speciaal 'onderwijshoekje' inrichten. Daarin zult u dan korte verslagen aantreffen van schoolbezoeken, maar ook oproepen c.q. aanbiedingen richting de scholen om gebruik te maken van de kennis die in onze Vereniging voorhanden is. Ten slotte een chronologisch overzicht van activiteiten in 2008 die door de werkgroep zelf georganiseerd zijn en die waar de werkgroep nauw bij was betrokken: Januari Het project 'Wie wat bewaart, heeft wat!' begint met de ontvangst van groep 4 van de St. Jozefschool (Vogelenzang); Februari Bezoek op drie ochtenden van drie groepen 4 van de Ter Cleeltschooi; Maart Start van het project 'Respect' op de Bavoschool onder leiding van David Beekhuis JAARVERSLAG 253

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 257