November Bezoek van 2 groepen 4 van de Pleiadenschool (IJmuiden) Drie scholen nemen deel aan het Mozart-project in de Grote Kerk. Op nieuw een groot succes: een moeder, die al veel schooluitjes had bege leid, constateerde na dit bezoek dat ze zoiets leuks nog nooit had mee gemaakt. Tot slot: de werkgroep blijkt een te kleine bezetting te hebben. In de komende tijd zal aandacht worden geschonken uit uitbreiding. Werkgroep Parken en Groen Bijdrage van Maria van Vlijmen De groen-blauwe dwarsverbindingen van Haarlem, wordt vervolgd De werkgroep Parken en Groen onderzoekt sinds een paar jaar de stad Haarlem en haar ligging met de blik op de "groen-blauwe dwarsverbin dingen". Hiermee worden bedoeld de oost-west gerichte routes, in de stad zelf en doorlopend in de omgeving. Het zijn veelgebruikte weg verbindingen tussen de duinstreek in het westen en de veengebieden in het oosten. Deze (water)wegen zijn goed op de kaart te traceren, zowel in als buiten de stad, waarvan de hoofdverbindingen, parallel lo pend met de kustlijn, overigens noord-zuid georiënteerd zijn. Er zijn inmiddels elf van deze dwarsverbindingen vastgesteld. Het zijn historische, maar nog steeds gangbare verbindingen, soms door gewone wegen en straten, soms alleen via fiets- en voetpaden, die goed kunnen dienen als recreatieve fiets- en wandelroutes. De 'dwarsverbindingen' worden uitgebracht in de vorm van een in formatieve folder. Intussen zijn er vier verschenen: Het Brouwerspad, Het Parkenpad en Het Jan Gijzenpad. Begin 2008 verscheen Het Slaperdijkpad. In de loop van het jaar werd begonnen met een vijfde route, de Zomervaart-Fuikvaart (op dit moment de werktitel). Overhandiging folders aan wethouder Maarten Divendal De bovengenoemde folders zijn gerealiseerd met de financiële steun van de gemeente Haarlem. Dit was de reden om op 21 maart, het begin van de lente en de tijd om te wandelen en te fietsen, de vier reeds ver schenen folders officieel aan wethouder Maarten Divendal aan te bie den. Bij deze feestelijke gelegenheid vertelde de wethouder dat hij het concept van 'de dwarsverbindingen' essentieel vindt voor het begrij pen van de ligging, de groei en de geschiedenis van de stad Haarlem. JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 259