De werkgroep en verdere activiteiten De werkgroep kreeg versterking van twee nieuwe leden, Desiree Cardi- naals en Gertjan Rook. Dat was zeer welkom, want de deelname aan de diverse gemeentelijke Klankbordgroepen, met doorgaans zes tot acht bijeenkomsten, vergt nogal wat extra tijd van de leden. In totaal heeft de werkgroep nu zes leden. De deelname aan de Klankbordgroep Groenstructuurplan Haarlem, omgedoopt tot "Groenvisie Haarlem", heeft als resultaat gehad, dat de gemeente Haarlem het concept van de 'dwarsverbindingen' in haar denk-en zienswijze op de groenstructuur in de stad heeft overgeno men. Ook nam de werkgroep, in wisselende vertegenwoordiging, deel aan de Klankbordgroep Haarlemmerhout in de loop van 2008. De acti viteiten rond het herziene Beheerplan zijn nu nog niet afgerond. Het bestaan van deze Klankbordgroep kwam voort uit de opzet van het Haarlemmerhout Symposium, dat in september 2007 plaatsvond. De werkgroep boog zich ook over het conceptplan voor de herin richting van het Reinaldapark. Dit park is aangelegd op een vroegere vuilstortplaats, waarvan de afdeklaag langzamerhand gebreken is gaan vertonen. Er moet voor de veiligheid van mens, dier, plant en boom een nieuwe laag grond van een meter dik worden aangebracht. Deze ingrijpende aanpak is meteen de aanleiding voor het opnieuw be kijken en herwaarderen van de functies die het park in de stad en de omliggende wijken moet vervullen. De herinrichting en herbeplanting van het park vloeit hieruit voort. Bij zo'n project blijkt het bestaansrecht van de werkgroep Parken en Groen. In een gezamenlijke bijeenkomst, met de projectleider en de ontwerper van de gemeente, werd het conceptplan besproken, werden vragen gesteld en ideeën geopperd. Een van de winstpunten van deze werkwijze is onder andere, dat het bestaande pad langs de vijver in het Reinaldapark, zal worden doorgetrokken en op een herkenbare en be tere manier wordt verbonden met het momenteel ietwat geïmprovi seerde voetpad langs de Fuikvaart, richting Ringvaart. Zo ontstaat in de toekomst een vernieuwde wandelroute. Stichting Geveltekens - SGVH Bij drage van Martin Busker Het bestuur heeft dit jaar geen veranderingen ondergaan. 2008 leverde voor de Stichting weer een paar juweeltjes op en een paar JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 260