zorgenkindjes. Helaas verslechtert de toestand van sommige gevelste nen zienderogen, zodat wij bang zijn dat voor sommige gevelstenen herstel niet meer haalbaar is. Een voorbeeld is de steen, Het Wapen van Haarlem uit 1571 in de Voorhoutstraat 20, die afkomstig is uit de voor malige Kleine Houtpoort. Deze steen was samen met Het Wapen Van Holland daar ingemetseld. Deze laatste steen is na een verbouwing ver dwenen. In 2009 willen we bezien of wij de eigenaren van diverse stenen zover kunnen krijgen dat zij overgaan tot het restaureren van de stuk jes geschiedenis in hun gevel. We schreven het al in het jaarverslag 2007 dat ook de Bilderdijksteen niet echt meer te restaureren is maar de eigenaar van die steen laat in 2009 hiervan een kopie hakken. Jam mer dat deze niet meer gerestaureerd kan worden, maar nu blijft toch gelukkig de geschieden is bewaard. Als er leden zijn die een gevelsteen willen adopteren of sponsoren voor het onderhoud dan kan dat ook. Wij hopen dat we in de komende tijd een sponsor kunnen vinden voor de zeer bijzondere geschilderde gevelreclame van Friesche Vlag Koffiemelk in de Voorhelmstraat 28. Deze reclame is gesigneerd ook met de naam Misset. Dit is nog een van de weinige geschilderde gevelreclames met niet alleen een naam maar ook met een afbeelding. In verband met de fusie perikelen of zoals zij dit schreven wegens veranderde marktomstandigheden zijn er bij Frie sche Vlag op dit moment geen financiële middelen voorhanden om deze restauratie aan te pakken. Mooi is het dat het is gelukt om de sluitsteen 'het Scheepje', die de Stichting al een paar jaar in haar bezit had, weer op de Houtmarkt terug te brengen. De steen blijft eigendom van de Stichting maar is nu ingemetseld in de gevel van det oude kaaspakhuizen, de Purmer en Beemster. Wij hopen dat in 2009 deze tekst weer op de gevel zal prij ken. In de Hagestraat zijn vijf gevelstenen terug gekomen, vier oude ste nen en één replica. In Hagestraat 10, het Rosenstock Huessy Huis ofwel het voormalige St. Jacobs Godshuis, drie stuks. De gevelsteen 'de St Ja- cobsschelp', de gevelsteen met de Pelgrimsattributen en de jaarsteen zijn uit de tuinmuren van St. Jacob in de Hout verwijderd. De stenen zijn grondig gerestaureerd door Tobias Snoep en door firma Holleman uit Santpoort weer op de plek waar zij in 1965 zijn uitgehaald terug ge plaatst. Het zelfde duo heeft ook de gevelstenen 'de Bakkerij', welke de stichting in 2005 al had gekregen, en de gereconstrueerde gevelsteen JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 261