Over de auteurs GERRiT bosch (1948) is conservator op Paviljoen Welgelegen. Hij is sinds 1984 bij de provincie Noord-Holland werkzaam. Sinds 1989 is hij samensteller van de Houtplein Exposities (beëindigd in 2002) en de Dreefexposities. Hij is samensteller/producent van verschillende door de provincie Noord-Holland aangeboden culturele evenmenten zoals de lunchconcert-serie 'Te gast in het provinciehuis' en het 'Provincie concert'. Daarnaast is hij beheerder van het kunstbezit van het provin ciaal bestuur, een collectie waarin niet alleen beeldende kunst is opge nomen, maar ook het historisch meubilair en het historisch interieur van Paviljoen Welgelegen. drs. maarten van bourgondiën (i975) studeerde Middeleeuwse Geschiedenis aan de Rijksuniversiteit Leiden. Hij is als 'medewerker onderzoek recente generaties' werkzaam bij het Centraal Bureau voor Genealogie in Den Haag. De afgelopen jaren publiceerde hij onder an dere diverse artikelen in het kwartaalblad van de Historische Vereni ging Heemstede-Bennebroek. Daarnaast is hij als coördinator van de Werkgroep Historie en Genealogie actief binnen de Vereniging Oud Lisse, en levert hij als beeldredacteur en auteur een bijdrage aan de serie Ach Lieve Tijd -1000 jaar Duin- en Bollenstreek. Hij is vooral geïnte resseerd in de lokale geschiedenis, en dan met name in de dorpsstruc tuur in de vijftiende en zestiende eeuw. arent BROEKMEijER (1860-1941) was sigarenwinkelier gevestigd in de Kruisstraat 29. Behalve de winkel had Arent ook een eigen tabaks- kerverij. Tussen 1936 en 1938 schreef hij zijn jeugdherinneringen aan de Kruisstraat op. 262 JAARBOEK HAERLEM 2008

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2008 | | pagina 266