24 paul pancras (75) na een kort ziekbed overleden, pancras was ruim vijftig jaar zeer actief als lid van schaakclub Het Witte Paard. Hij was er jarenlang wedstrijdleider. De bekendheid van pancras als schaker leidde ertoe dat de letters hwp van Het Witte Paard vertaald werden tot Hier Wint Pancras. 25 Het Rozenprieel, wel de meest versteende wijk van Haarlem genoemd, krijgt een eigen parkje. De voormalige tuin van beeldhouwer wim jonker zal worden ingericht als openbaar groengebied. De gemeente en woningcorporatie Ymere hebben dat besloten. 27 Een ongewone nachtelijke onweersbui raast over de stad. Er is veel schade en tal van bomen worden ontworteld. 29 Koningin Beatrix opent het gerenoveerde Paviljoen Welgelegen, het Provinciehuis van Noord-Holland, te Haarlem. Kunstenaar michel van overbeeke ontwierp de kleurrijke kroonluchters. 31 De Haarlemse Dichtlijn beleeft zijn vijfde editie. Op acht locaties pre senteren ruim negentig dichters hun poëzie. Juni 2 Het Drostemannetje zal terugkeren in het Haarlemse stadsbeeld. Eind jaren '80 werd het verwijderd van het dak van de Droste cacaofabriek. Het ligt sindsdien opgeslagen. Woningcorporatie Pré Wonen wil het Drostemannetje plaatsen op een nieuw appartementencomplex, schuin tegenover de vroegere chocoladefabriek. 6 De nieuwe Schoterbrug wordt feestelijk geopend door wethouder maarten DiVENDAL. De brug verbindt Haarlem-Noord met de Waarderpolder. 8 Met de stroom mee heet het boekje van journalist richard stekelen burg, waarin hij de loop van het Spaarne volgt en beschrijft wat hij daar zoal tegenkomt. Een echt Haarlems documentje vol verrassingen. Het is een bundeling van artikelen die hij in Haarlems Dagblad publi ceerde. 9 pvda, WD en sp torpederen vroegtijdig de aanleg van een tunnel voor de Zuidtangent. Vanuit verscheidene wijken was door bewoners fel geprotesteerd. 10 Leerlingen van het Nova College in Haarlem-Noord staken. De leerlin gen keren zich tegen de voorgenomen bezuinigingen die volgens hen kwaliteitsverlies van het onderwijs tot gevolg hebben. Er zouden tien tallen banen door verdwijnen. JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 252