24 Het eerste Christelijk Lyceum mag uitbreiden. Buurtbewoners stapten naar de rechter omdat zij de nieuwbouwplannen te massaal vonden. De rechter stelde hen in het ongelijk. 31 Maar liefst 4500 euro kost de duurste sigaar ter wereld, die nu in Haar lem verkrijgbaar is. De sigaar is bezet met minimaal 150 kleine dia mantjes. Maar de sigaren worden alleen in een cederhouten kistje per tien stuks verkocht. September 3 Ambtenaren van de gemeente Haarlem mogen geen gezichtsbedek kende kleding dragen, zo besluiten b en w van Haarlem. Burka's of ni- qaab, waarbij alleen de ogen onbedekt blijven zijn taboe, omdat deze kleding communicatie belemmert. 5 Feestelijke opening van de historische Kolksluis in Spaarndam. Na ruim tachtig jaar gaf het Hoogheemraadschap Rijnland toestemming de sluis weer te gebruiken. Ruim vijftig vrijwilligers van de daartoe op gerichte Stichting Kolksluis Spaarndam gaan de sluis bedienen. 7 De Vredenhofkapel aan de Van Oldenbarneveldtlaan is door de ge meente Haarlem tot monument verklaard. Het kerkje, dat op de grens van Haarlem en Heemstede staat, werd met sloop bedreigd. Het is niet meer als kerk in gebruik. Architect harm korringa ontwierp het kerkje uit 1926, dat kenmerken van de Amsterdamse School vertoont. 9 anna tummers, de conservator van het Frans Halsmuseum heeft in haar proefschrift bewezen dat het schilderij 'David en Jonathan' een echte rembrandt is. In 1989 oordeelde de Rembrandt Research Group dat het schilderij niet door rembrandt was geschilderd. Het doek bevindt zich in de Hermitage in Sint Petersburg. Burgemeester bernt Schneiders krijgt de nieuwe Haarlemse bon bon Damiaatje uitgereikt. De gevulde chocolaatjes in de vorm van de Haarlemse klokjes in de Grote Kerk zijn bedacht door patisserie Michel in de Grote Houtstraat. 14 eddy koning (83) overleden. Hij was journalist van Haarlems Dag blad en bekleedde onder meer de functies van chef sportredactie en ad junct-hoofdredacteur. 15 De Haarlemse atleet ruud wielart uitgeroepen tot sportheld van Haarlem. Hij is de vijftiende sportheld wiens levensgrote portret wordt aangebracht aan de voorgevel van het Kennemer Sportcenter. wielart was eindjaren zeventig een internationale topper in hoog springen. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 255