30 Voetbalclub hfc Haarlem is begonnen met de verkoop van gecertifi ceerde aandelen. Er is inmiddels een nv in oprichting, maar de ver koop is alvast begonnen. Het is een van de manieren waarmee de nood lijdende club uit de financiële problemen wil komen. December 2 Het afgedankte TON-bestuur in Haarlem gaat verder als politieke par tij onder de naam Forza Haarlem. 3 Na bijna 90 jaar wordt het Haarlemse hoofdpostkantoor aan de Ge dempte Oude Gracht gesloten. Het gebouw in de Amsterdamse School stijl zal worden verbouwd tot stadskantoor voor de gemeente Haarlem. 5 Op voordracht van de Haarlemse boekenverzamelaarster loes tim merman wordt een planetoïde naar Godfried bomans vernoemd. De Amerikaanse astronoom van Nederlandse afkomst tom gehrels heeft planetoïde nr. 23404 de naam gegeven. 6 Voor het eerst sinds kinderheugenis wordt niet alleen de aankomst van St. Nicolaas gevierd, maar dit jaar ook het vertrek van de goedheilig man. Dat gebeurt op de Grote Markt tijdens een regenachtige zondag middag. Het initiatief ontstond door een oproep van ouders van au tistische kinderen, voor wie een plotselinge verdwijning van de sint verwarring zou scheppen. 8 Het Frans Halsmuseum ontdekt een onbekend werk van de Haarlemse meesterschilder Judith leyster. 10 Teylers Museum bestaat deze maand 225 jaar. Haarlems Dagblad komt met een speciaal daaraan gewijde bijlage uit en Haarlemmers mogen tot 20 december gratis naar binnen. Teylers, ontstaan uit de nalaten schap van pieter teyler van der hulst, is het oudste museum van ons land. 11 Niet de Grote Kerk, de Vleeshal of het stadhuis, maar het industrieel erfgoed De Lichtfabriek op de rand van de Waarderpolder is tot mooiste monument van Haarlem gekozen. Een opmerkelijke keuze van de Haarlemmers, die zelf gebouwen mochten voordragen. Er kon gekozen worden uit circa zestig mogelijkheden. Café Studio aan de Grote Markt bestaat 25 jaar. Dat wordt in de voor malige bioscoop in 2010 elke maand opnieuw gevierd met een histori sche activiteit. 12 Op 12 en 13 december heeft in concertzaal Kadens an de Wagenweg een minifestival plaats ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van dit po- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 261