Helaas heeft onze oproep aan de leden of zij een gevelsteen willen adopteren of sponsoren geen gehoor gevonden maar dat kan natuur lijk altijd nog. Ook in 2009 deden we wat onze Maastrichtse gevelsteencollega's als lijfspreuk hanteren Kiek ins nao bove en hierdoor hebben we weer enke le voor de Stichting onbekende gevelstenen ontdekt zoals 'In De Kiek kast' in de van Dortstraat 82. In het huis op Scheltemakade 12 ontdek ten we een gevelsteen van beton naar ontwerp van de beeldhouwster Jannie Boukje (Janneke) Ducro-Kruijer. Ook zitten er gevelstenen op binnenplaatsen, waar je als particulier eigenlijk nooit komt zoals op de binnenplaats van Korte Begijnestraat 12 waar toevallig de poort open stond en je in de achtergevel een monogramsteen van Johan Enschede aantreft. Het is het zelfde pand waarin de voorgevel de gevelsteen fen- niks uit 1938 zit. Het blijft natuurlijk jammer dat je als Haarlemmer deze stenen bijna nooit kunt zien. Daarom doen wij ook nu weer een oproep aan leden om bij werkzaamheden aan gevelstenen of bij het ontdekken van onbekende gevelstenen ons een briefje te schrijven. Ook begeleiden we de restauratie van de gevelstenen en beelden van de oude hbs-a en het Scheppingsverhaal uit de Lange Begijnestraat voor de nieuwe Raaks. Verder zijn wij een klein stapje verder met het kaart/kwartet spel en de opzet voor een gevelstenenwebsite gekoppeld aan de website van de Vereniging Haerlem. Hiervoor is nu een aanvraag voor subsidie de deur uit. Vorig jaar eindigde ik met de gevelsteen 'Het Geloof' en nu heb ik nog steeds de 'Hoop' dat ik u volgend jaar kan melden dat Haarlem weer zijn trio compleet heeft met Geloof, Hoop en Liefde. JAARVERSLAG 279

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 281