Wim Broekhof, slager in het pand Kruis straat 4, in 1988. Hij zou hier van 1967 tot 2005 het gezicht van de zaak bepalen. (Foto, collectie Noord-Hollands Archief) Kruisstraat 18 ioas gevestigd meetellen, bestaat de zaak Van Creveld-Van- Riet-Broekhof nu honderdjaar. Overigens kwam W.G. Broekhof, die in 1936 de zaak van Van Riet overnam, ook al uit het slagersvak. Zijn vader J. Broekhof was ca. i8g6 in Sassenheim een slagerij begonnen die hij begin 20e eeuw naar de Haarlemse Kleine Houtstraat had verplaatst. In de kleine winkel aan de noordkant van het portiek heeft de weduwe van W.G. Broekhof Sr van ca. 1570 tot haar overlijden in 1987 een zaakje in curiosa en antiek gedreven. Thans heeft Marloes Bakker er een winkeltje in delicatessen en sfeermakers voor op tafel, onder de naam "Anders nog iets'. Kruisstraat 6 Het huis, waar Jan de Goeije heeft gewoond, volgt nu in de rij. Ja, die woonde daar wel in de jaren die van Uwe gading zijn, dat was beslist al in 1870. Jan was celibatair, Jan was deftig, dus spreek ik niet van vrijge zel. Hij woonde daar met twee dienstboden. Van hem vertelde men gaarne kenmerkende verhaaltjes. Ik zal ze u mededeelen. De Goeije ging vaak naar de Stadsbibliotheek; dat stond geleerd. Weinigen in Haarlem, die toen van haar bestaan afwisten. Er was een kleine kring van bezoekers. Daar kwamen Dr. Jan van Vloten, Cd. Busken Huet, ver scheidene heeren Enschedé, de heer Waller van de 'Oprechte', leeraren van Gymnasium en Hoogere Burgerscholen. En daar waren altijd 76 JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 78