Sinds enige tijd hangt er een schilderij van 'De Rijnlandsche Academie' in de Stadsbibliotheek van Haarlem. Antoon Erftemeijer schrijft over dit illustere gezelschap. Godfried Bomans was er de voorzitter van, trouw bijgestaan door zijn vriend Harry Prenen. De dossiers met brieven, brief kaarten en tekeningen liggen veilig opgeborgen in het Letterkundig Mu seum in Den Haag, maar in dit jaarboek kan er iets over gelezen worden. Het had een detective kunnen zijn: waar is het beeld van Zadkine dat in 1968 verdween bij de verbouwing van een pand in de Grote Houtstraat gebleven? Daan Kerkvliet levert het antwoord en onthult ook de enorme prijs van het beeld op dit moment. Martin Busker geeft weer een mooi overzicht van de gerestaureerde en nieuwe gevelstenen in de stad. En verder vindt u in dit jaarboek een arti kel over de restauratie van de regentenkamer van het Dolhuys en uiter aard de kroniek, de bibliografie en de jaarverslagen. Dit jaar heeft de redactie afscheid genomen van Bert Sliggers. Hij heeft vele jaren in de redactie gezeten en wij bedanken hem voor zijn werk. Bijdragen voor het volgende Jaarboek ziet de redactie met belangstel ling tegemoet. Zij moeten uiterlijk 1 november 2011 in bezit zijn van de redactiesecretaris, p/a Vereniging Haerlem, Postbus 1105, 2001 bc Haar lem. A.G. van der Steur, voorzitter M.L. Pop-Jansen, redactiesecretaris P. Knevel K. van Leeuwen P. de Rooy J.J.Temminck DE REDACTIE HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 10