Voorzijde van de ambte lijke penning ontworpen door Theo Mulder in 1978. Eind jaren 60 van de vorige eeuw ontstond er een discussie over een vervanging van deze weinig gewaardeerde plaat. Toen het college van b en w besloot de oorkonde af te schaffen, zonder dat men met een vervan ging kwam, bleef de oorkonde toch door de afdeling Personeelszaken op verzoek van jubilarissen uitgereikt worden. Maar een nieuw blijk van waardering bij trouwe dienst werd toch be ter geacht en in 1978 ontwierp kunstenaar Theo Mulder uit Hippolythus- hoef in opdracht van het college voor dit doel een bronzen penning. De doorsnede was ongeveer 9 cm. Op de voorzijde is het stadhuis afgebeeld met daarin een feestelijke bijeenkomst en de tekst 'Aangeboden door het gemeentebestuur van Haarlem'. Op de keerzijde staat het stadswapen en de tekst 'Ter gelegenheid van uw ambtsjubileum' en is er ruimte voor de naam van de jubilaris, de datum en het aantal jubileumjaren (25 of 40). Het was de bedoeling de penning niet langer te gebruiken dan een jaar of vijf, zodat dan een andere kunstenaar een ontwerp kon maken. Bovendien werd daarmee voorkomen dat een jubilaris twee maal dezelfde penning zou krijgen. Daarom is in 1985 een nieuwe penning ontworpen. In een dossier is nog een kleine twist opgetekend over wie het laatste exemplaar van de bestaande penning mocht bewaren, het Frans Hals Museum of het Stadsarchief. Het museum heeft hem gekregen. Het archief beschikt over een afbeelding. De nieuwe penning is in 1985 ontworpen door de Amsterdamse kun stenares Marianne Letterie. Het is een fraai ontwerp. Aan de voorzijde jaap pop 137

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 139