met drie lelies (zijn wapen) en het jaartal 1969 (het jaar dat hij burgemees ter werd) laten inmetselen. In 2008 is het huis gekocht door de heer van den Broek en hij heeft door zijn neef, de beeldhouwer Joep Struyk uit Breda, een nieuwe gevelsteen laten ontwerpen en hakken. Voor 1676 stond op de plaats van het koets huis al een huis dat in 1695 een herberg werd met de naam Nieuwe Hout of Koedrift. De nieuwe gevelsteen duidt op dat verleden. Het is een mo derne steen met de naam Koedrift en een tafereel dat teruggrijpt naar de herberg tijd. De steen is gehouwen uit Irish Blue Stone. De gevelsteen de Korendrager heeft de Stichting Geveltekens laten in metselen in Houtmarkt 7, waar deze nu samen zit met de gevelsteen het Scheepje. De wapensteen met de lelies ligt nu opgeslagen bij beeldhouwer Struyk maar als de stichting er belangstelling voor heeft komt die weer naar Haarlem. Wijde Appelaarsteeg - De Drukkerij Het plezierige contact dat de Stichting met museum Johan Enschedé heeft leidde dit jaar tot de overdracht van de gevelsteen 'De Drukkerij uit 1928'. Dit is een naam die wij aan de steen hebben gegeven omdat er op de steen een drukkerij wordt uitgebeeld. Het jaar 1928 was het jaar van de Olympiade in Amsterdam waarvoor het bedrijf de posters leverde. Mis schien was dat de reden om met een herinneringssteen hier een feestelijk tintje aan te geven. Waar de steen gezeten heeft kon de conservator van Joh Enschedé, Johan de Zoete niet zeggen. Na de oproep in de Nieuwsbrief van de Vereniging van maart 2010 kre gen we al snel een reactie van Daan Kerkvliet, die zelfs een foto voor ons had. In de Wijde Appelaarsteeg schuin tegenover het Holje van Bakenes stond een poort naar het Johan Enschedé-terrein. Hier bovenin zat de steen. De steen is officieel gepresenteerd tijdens de opening op 24 april van de tentoonstelling 'Gevelstenen van Toen en Nu'. De stichting heeft al een plek op het oog waar de steen in 2011 geplaatst gaat worden maar dat is nog even geheim. HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 190