Zo werd hij in 1977 lid van de 'Aloude Rhetorijkkamer der Pellicanisten te Haarlem, bekend onder de zinspreuk Trou moet Blycken', waarvan de sociëteit gelegen is in de Grote Houtstraat 115, het huis, dat in de volks mond 'het huis met de trap' wordt genoemd. In 1980 werd hij factor, het geen inhoudt, dat hij dat jaar de 'Jaarzang', het jaargedicht moest maken, een traditie, die sinds het einde van de 17de eeuw zonder onderbreken in stand is gebleven. Maar ook op heel andere gebieden was Hendrik Jan actief. Zo was hij van 1998 tot 2008 penningmeester van de Stichting Vrienden van Tanza nia, die twee weeshuizen beheert bij Arusha in Tanzania en zich tevens richt op school - en waterprojecten aldaar. Van tijd tot tijd vertrok hij met een hoeveelheid diergeneesmiddelen naar Afrika om de lokale veestapel te behandelen. Daarnaast was hij bestuurslid van de 'Guusje Nederhorst Foundation', genoemd naar zijn op jonge leeftijd overleden dochter. Deze stichting zet zich in Nederland in voor kinderen, die het om zeer uiteenlopende rede nen moeilijk hebben. Zo richt de stichting o.a. 'Wondertuinen' in, waar kinderen van o tot 8 jaar een warme, vrolijke omgeving vinden, die ze thuis missen. Ten slotte was hij vanaf 1995 lid van de 'Big Band Teisterband', waar hij onder het genot van een glas Sonnema Berenburg met veel humor over kon vertellen. Enkele dagen voor zijn overlijden werd Hendrik Jan opgenomen in het Hospice in de Gierstraat, waar hij op 19 november overleed. Met het overlijden van Hendrik Jan Nederhorst heeft Haarlem een bij zondere inwoner verloren. Ariëtte Skolnik-Kooiman 14 mei 1947 -10 oktober 2010 In december 2008 nam Ariette Skolnik na een loopbaan van ruim 44 jaar in de openbare bibliotheek afscheid van de branche en van de Stadsbi bliotheek Haarlem, waar zij 17 jaar lang de scepter zwaaide om te genie ten van haar zeer verdiende pensioen. Niemand had kunnen bedenken dat het van zo korte duur zou zijn. Na haar bibliotheekopleiding werd Ariette fïliaalhoofd in Deventer, BEN DE VET NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 217