werk voor het havenbedrijf, was Chris uitvin der van verschillende innovaties op kranen- technologie: vernieuwingen op het gebied van kraangrijpers, schaargrijpers en weegbruggen voor het overladen van goederen van schepen op de kade of op treinen. Een uitstapje in een heel andere wereld was zijn werk als bedrijfs directeur van Martinair-Partyservice in Nieuw Vennep: van de 'steenkolen naar de bloemkool' zoals hij er thuis met Jeanette over sprak. Iro nisch natuurlijk, want bij de dinnershows met Joop van den Ende werd bloemkool niet voor gezet. In 1995 werd hij enige tijd directeur van Fi- gee in Haarlem, hij was gevraagd door een oude relatie van het oba. Snel concentreerde Chris zich weer op zijn eigen talent, creatieve vernieuwingen van de haventechniek. Hij hielp met zijn eigen advies bureau het gemeentelijk Havenbedrijf Amsterdam bij de uitvoering van een grote order voor de aankoop van kranen in China. Door zijn vele con tacten in China werd later met zijn compagnon Adrie van den Broek een nieuwe bv opgericht: Crane Parts Europe, het huidige zpmc, voor de ver koop van kraanonderdelen in Europa. Ook ontstonden in de late jaren ne gentig intensieve contacten met Roemenië bij de havenontwikkeling van Constanza aan de Zwarte Zee. Chris werd gemeenteraadslid in 1998 voor de vvd onder opvallende omstandigheden. Na het roemruchte Appelaarconflict over de bouw van een (te) hoge schouwburg op het voormalige terrein van Joh.Enschedé, die de historische zichtlijn van de stad zou aantasten, werd vrijwel de ge hele fractie van zijn partij heengestuurd. In de toen nieuwe negenkoppige fractie leerde ik hem ook in dat jaar persoonlijk kennen. Nu lijkt het een andere wereld, maar de grote controverse, die de nationale pers haalde, tekende alle politieke partijen in Haarlem. Er was een enorme en soms felle betrokkenheid bij de ontwikkelin gen. Chris kreeg als woordvoerder Stedelijke Ontwikkeling te maken met een achterban van zijn eigen partij, die in werkgroepen van 40 a 50 man kwam praten over elk punt in de planontwikkeling. De ingang van de garage van de Appelaar was bijvoorbeeld een zeer gevoelig punt. On der grote druk van de toenmalige coalitiegenoten (PvdA, cda en Groen NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 221