broodkantoor, een klein huisje, bestaat nog steeds, verborgen in de Lange Veerstraat. 18 Op de Botermarkt wordt een nieuwe gratis fietsenstalling feestelijk ge opend. Een abonnement kost 5 euro per maand. Ook in de Tempeliersstraat wordt door wethouder maarten divendal een gratis fietsenstalling ge opend. Uit onvrede met het ontslag van een Marokkaanse jongerenwerker, bezetten Marokkaanse jongeren het jeugdcentrum Prisma in Schalkwijk. 19 saskia borgers (40) is benoemd tot gemeentesecretaris en algemeen di recteur van de gemeente Haarlem. Zij is nu de baas van zo'n 1300 ambtena ren. Ze studeerde communicatie en milieusociologie en zat tot 2007 in het bestuur van Groen Links. 25 hfc Haarlem wordt failliet verklaard. De club heeft een schuld van twee miljoen euro. Supporters vallen huilend in eikaars armen, zodra zij het nieuws vernemen. 29 De stichting Haarlem Lichtstad, die historische gebouwen in Haarlem s avonds wil verlichten, bestaat twintig jaar. Ter gelegenheid van dit vierde lustrum wordt een fotowedstrijd uitgeschreven 30 De Haarlemse eetgelegenheid Vincent's Eethuis aan de Nieuwe Groenmarkt verhuist naar Haarlem-Noord, aan de Rijksstraatweg. Reden is dat het com plex aan de Nieuwe Groenmarkt ingrijpend wordt verbouwd. Het eethuis komt daarna terug bij diaconaal centrum Stem in de Stad. 31 Talloze Haarlem supporters nemen vanaf de noordelijke tribune aan de Jan Gijzenkade emotioneel afscheid van hun club, die na 120 jaar ophoudt te be staan. Februari 1 De Haarlemse schilder pieter saenredam en dichter-taalpurist samuel ampzing hebben elk een planetoïde op hun naam gekregen. Dat is gebeurd op voordracht van de Haarlemse wetenschapsjournalist carl koppe- schaar. 2 De Kleine Houtstraat wordt voor de tweede achtereenvolgende keer uitge roepen tot leukste winkelstraat van ons land. Het schilderij 'Jupiter en Antiope' van de Haarlemse schilder hendrick goltzius (1558-1617) bracht bij veilinghuis Sotheby's in New York het re cordbedrag van 4,9 miljoen euro op. Het schilderij was jarenlang in bruik leen bij het Frans Halsmuseum maar is via de restitutiecommissie terugge ven aan de erven van abraham adelsberger. 224 HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 226