blouse, grijze blazer en een knalroze rok. Voor het eerst sinds jaren is de kleding afkomstig uit Haarlemse kledingzaken. 29 han stouten (73) overleden. Hij was jarenlang als voetbaltrainer het gezicht van de Koninklijke hfc. In de Gravenzaal worden door burgemeester bernt Schneiders 15 lintjes uitgereikt aan verdienstelijke Haarlemmers. Daaronder zijn schil der en beeldhouwer jan jacobs mulder en schrijver en biograaf nop maas. Mei 1 Bevrijdingspop trekt 150.000 bezoekers. Dat is meer dan ooit. Er zijn op tredens van onder meer ed kowalczyk, alain clark en Jurk. In boekhandel De Vries wordt het boek Op het netvlies van mijn denken, ge schreven door truus menger, vriendin van hannie schaft in het gewapend verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog, gepresenteerd. De bekende Haarlemse verlichtingsspecialist Lumiance bv sluit. Het be drijf gaat op in diverse Europese vestigingen van het moederbedrijf Syl- vania. Daardoor staan 35 werknemers op straat. Aan de Generaal Spoorlaan in Haarlem-Noord wordt het Dierenzieken- huis geopend. Het gaat samenwerken met de Haarlemse dierenartsen en de dierenambulance. 6 'Haarlem heeft kansen gemist langs het Spaarne'. Dat stelt stedebouw- kundige jan dekker, die na 38 jaar afscheid neemt van de gemeente Haarlem. Maar er is ook veel positiefs gebeurd. Dat stelt dekker vast in het boekje 't Spaarne en de stad, dat bij zijn afscheid wordt uitgegeven. 10 tnt post Haarlem blijkt 1300 poststukken gewoon te hebben wegge gooid. De Giroltalia racet langs Haarlem. 11 Het schilderij 'De rue St.-Pierre in Huy' dat Teylers Museum onlangs dankzij een gift van de BankGiro Loterij kon verwerven, wordt voor het eerst geëxposeerd. Het schilderij werd op paneel geschilderd door an- dreas SCHELFHOUT (1787-1870). 12 Met enkele stevige mokerslagen slaat oud-wethouder chris van vel- zen een gat in de noordelijke muur tussen de Vishal en de Grote Kerk. Dat vormt het begin van het herstel van de originele opening naar de kerk, die vier eeuwen geleden werd dichtgemetseld. 14 In alle parochies van het bisdom Haarlem-Amsterdam wordt een brief voorgelezen waarin bisschop punt het seksueel misbruik binnen katho lieke instellingen veroordeelt. kroniek 227

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 229