15 De gerenommeerde tabakszaak van van der pigge, Grote Houtstraat, kondigt aan te gaan sluiten. Er is geen opvolger voor de oudste winkel van Haarlem en de oudste nog bestaande tabakszaak van Europa. Het lukte ook niet een koper te vinden. 16 De twaalf finalisten van het Prinses Christina Concours regio west 2 voor klassieke muziek vallen allemaal in de prijzen. De eerste prijs gaat naar pianist ramon van engelenhoven. Het concours, gehouden in de Grote Zaal van de Philharmonie, is voor jongeren tussen de 12 en 19 jaar. 18 De baby lola kuin is de 150-duizendste inwoner van Haarlem. De afge lopenjaren stijgt het aantal inwoners van Haarlem, dat lange tijd op zo'n 147.000 stond, weer. 20 Op initiatief van de gemeente Haarlem en de politie verenigen de grote taxibedrijven in Haarlem zich in de Haarlemse Taxi Vereniging. Deze zal zich ook inzetten voor een forse verbetering van de eigen serviceverle ning. 21 wim en lien leenman worden verrast met de Penning van Verdienste van de stad Haarlem. Het echtpaar stond onder meer aan de wieg van de leefgemeenschap Het Rosenstock Huessyhuis. 26 De nieuwe Raaks parkeergarage wordt feestelijk geopend. 28 Restauranthouder frank huissen is vijfendertig jaar uitbater van eet café De Ark aan het Nieuw Heiligland en is daarmee de restaurateur die het langst op één plek zit. huissen begon zijn Ark-avontuur met het pachten van het piepkleine keukentje in oktober 1974. 29 Bisschop punt wijdt vier mannen in de kathedrale basiliek St. Bavo tot priester. Onder hen is de 80-jarige hans schouten, de man die ook aan de wieg stond van de Evangelische Omroep 31 Schrijfster lilian blom, weduwe van louis ferron, wint de Olifant, de cultuurprijs van Haarlems Dagblad/IJmuider Courant. Juni 1 De Haarlemse fotograaf taeke henstra in zijn woning in Frankrijk overleden, henstra stamde uit een bekend Haarlems makelaarsge slacht. Hij fotografeerde onder meer voor Panorama, Libelle en Avenue. 6 Een vliegtuig van Royal Air Maroc laat Haarlem en vooral Spaarndam schrikken door een noodlandingsmanoeuvre boven dit gebied. Het toe stel, een Boeing 737, vloog schrikbarend laag over. Het vliegtuig kreeg kort na de start motorproblemen en maakte een geslaagde noodlanding op Schiphol. 228 HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 230