6 Het Historisch Museum Haarlem koopt op de Oprechte Veiling het glas- in-loodraam dat tot voor kort in de gevel zat van 'De gekroonde moor', de tabakszaak van van der pigge in de Grote Houtstraat. Het raam kostte 1400 euro. 7 In het voormalige belastingkantoor wordt de World Music School ge opend. Burgemeester bernt Schneiders is er bij en speelt een partijtje mee op de basgitaar. 9 Bewoners van het Ripperdaterrein komen in opstand tegen de plaatsing van een beeld op het grote open grasveld tussen hun woonblokken. Dat bronzen beeld van ruim zes meter hoog stelt een uitvergroot been voor, ontworpen door henk visch. De bewoners willen het grasveld liefst leeg houden. Op het Verwulft bij het vvv-kantoor is een aantal o v-fietsen in gebruik genomen. Wie een ov-fïetspas of een NS-pas heeft, kan ze gebruiken. 12 Het laatste deel van tijdschriftenuitgeverij vnu (voorheen De Spaarne- stad) verlaat Haarlem, vnu Media verhuist naar Amsterdam. Daarmee komt er een einde aan de band die het uitgeversbedrijf van oudsher met Haarlem had. 18 WD-fractievoorzitter en oud-wethouder chris van velzen wordt door landelijk voorzitter ivo opstelten onderscheiden met de D.U. Stikkerprijs. van velzen krijgt de prijs voor zijn jarenlange inzet voor het openbaar bestuur in Haarlem. Vanwege de hoge onderhoudskosten moet de Adelbertuskerk in Haar lem-Noord (voorheen Liduinakerk) verdwijnen om plaats te maken voor kleinere nieuwbouw. Dat heeft het bisdom besloten. 23 gabri klootwijk overleden. Hij was jarenlang de gedreven voorzitter van toneelvereniging Die Spaerne Ghesellen in Spaarndam. Zijn geest drift zorgde bij elke toneelproductie weer voor een aantal uitverkochte avonden. 24 Het beeld van de heilige Antonius, dat een eeuw lang de gevel sierde van het oude schoolpand van het Patronaat, is terug. Het beeld, dat voorheen in de buitenlucht stond, heeft nu een plaatsje binnen, achter glas, gekre gen. Augustus 5 Chinees restaurant Golden Garden in de Van Oosten de Bruijnstraat is door de Consumentenbond uitgeroepen tot smerigste restaurant van Ne derland. Vaste klanten zijn boos en begrijpen er niets van. 230 HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 232