foonschool, een muziekschool waar maar in één instrument les wordt ge geven: de saxofoon. Het Kennemer Gasthuis, locatie Noord wordt vanwege het lekken van een gevaarlijke stof ontruimd. Alles verloopt ordelijk. 3 Het bronzen beeld Bloemenmeisje, dat op het Stationsplein stond, keert daar niet terug. Het komt op het Verwulft te staan, waar nu ook de vvv gevestigd is 6 Jopenbier werd bij de internationale bierwedstrijd BrewNZ in Nieuw Zee land met drie prijzen onderscheiden. Ze zijn vandaag door een jurylid uit dat land in Haarlem uitgereikt. 7 De Haarlemse oud-wethouder chris van velzen (65) overleden. De WD-er van velzen was ook jarenlang een gewaardeerd raadslid in Haarlem. Hij was oud-directeur van machinefabriek Figee en actiefin tal van besturen in Haarlem. 9 Oud-wethouder en raadslid hilde van der molen (sp) stapt uit de politiek. Zij was wethouder sociale zaken en welzijn van 2006 tot in 2010. Daarna gaf zij leiding aan de sp-fractie. Ze vindt de overgang van wethou der naar oppositie te groot. 17 Commissaris van de Koningin johan remkes opent officieel het ge rechtsgebouw in de Jansstraat, dat ingrijpend gerenoveerd is. 18 Tekenaar/schrijver peter van straaten (75) krijgt de Jacobus van Looyprijs uitgereikt in de Hallen aan de Grote Markt. Daar is ook een ex positie van zijn werk te zien. Monumentale verhalen uit Haarlem is de titel van de tweede dvd waarop de Haarlemse historie zichtbaar is gemaakt. Deze dvd staat in het teken van 'ondernemen door de eeuwen heen'. De Koninklijke Roei- en Zeilvereniging Het Spaarne bestaat 125 jaar. Zij viert dat met een uitgebreide vlootschouw op het Spaarne. Alle boten van de vereniging zijn tegelijk in de vaart. 22 Het vernieuwde Pim Muiier sportpark wordt feestelij k geopend. 23 De Bavinckschool aan de Ambachtstraat bestaat 80 jaar. Dat wordt op school gevierd met 'terug-in-de-tijd' evenementen. 26 De Zilveren Kruis Achmealoop trok 4400 deelnemers. Er kon meegedaan worden aan de 1,5, vijf en tien kilometer en op de halve marathon. Judoka dennis van der geest liep de tien kilometer. 27 De eerste paal gaat de grond in voor het woningbouwproject Neo Deo, op het terrein van het voormalige ziekenhuis St. Joannes de Deo. Het project omvat 182 woningen. 30 De Rode Loper, een fietsroute naar de binnenstad, wordt feestelijk ge opend. 232 HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 234