17 De 87-jarige Koptische paus shenouda iii bezoekt Haarlem. Samen met een schare aan Koptische prelaten wordt hij gastvrij ontvangen door bis schop jozef punt in de kathedrale basiliek St. Bavo. 21 Oud-wethouder maarten divendal opent samen met zijn opvolger jan nieuwenburg het nieuwe Haarlem College (voorheen ljc 2) offici eel. Het nieuwe gebouw in Schalkwijk kostte 35,5 miljoen euro. 22 De Haarlemse verteller wijnand stomp vertegenwoordigt van 23 t/m 26 oktober Nederland tijdens het Kids Euro Festival in Washington. Hij ver telt dan zijn Anansi verhalen. 23 Bewoners van de Gasthuisstraat, Zuiderstraat en Doelenplein blokkeren de Gasthuisstraat voor het vrachtverkeer van de Dekamarkt. Het blijft bij een vriendelijk protest waarbij koffie wordt geschonken. De Haarlemse jongleur koert van eijk (28) wordt Nederlands kampi oen jongleren met ringen. Bij de onderdelen kegels en overall werd hij tweede. 26 In parkeergarage De Appelaar breekt brand uit. Ruim dertig auto's wor den verwoest en talloze andere auto's worden zwaar beschadigd. De schade aan de garage zelf loopt in de miljoenen. Omliggende woningen, De Philharmonie en de Toneelschuur moesten worden ontruimd, evenals het Frans Halshotel en restaurant Stempels. Het herstel zal lang gaan du ren. 27 In de Toneelschuur is de première van 'Drie verdrietige eenzame man nen', de nieuwe voorstelling van de Haarlemse toneelgroep Het Volk. 28 De Ouderenpartij valt in twee delen uiteen. De breuk ontstaat door on oplosbare meningsverschillen, verdachtmakingen en persoonlijke vetes. Fractievoorzitter femke de leeuw en fractielid cees schrama staan elk met een eigen achterban lijnrecht tegenover elkaar. De Haarlemse ambulancemedewerksters birgit stove, doriene de kwaasteniet en veronique van dijk behalen de eerste plaats bij de internationale wedstrijd Open Ambulancewedstrijden. 30 De in Haarlem geboren schrijver harry mulisch (83) overlijdt in zijn woonplaats Amsterdam aan de gevolgen van kanker. Mulisch wordt tot de belangrijkste schrijvers van ons land gerekend. De levensloop van Adriaan van der Willigen, zo heet de biografie over de Haarlemse soldaat, politicus, theatercriticus en kunstminnaar, die leefde van 1766-1841. Hij leidde een veelbewogen leven. 31 laura van der wijden wint de Haarlemse Debuutprijs voor haar ma nuscript Buiten de kaart om de. Het boek wordt in kleine oplage uitgege ven en opgenomen in de Stadsbibliotheek. 234 HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 236