Haarlemse Jeruzalemvaarders is de titel van het nieuwste historische boek van wim cerutti. Het belicht de pelgrimage van Haarlemmers die in de middeleeuwen en de renaissance de tocht naar het Heilige Land maakten. Kinderboerderij De Eenhoorn aan de Bernstraat in Schalkwijk is het 'ko- nijnvriendelijkst' van Nederland en krijgt de Snuffelaward 2010 van de Stichting KonijnenBelangen. 13 Drukkerij Damen Grafïa krijgt dit jaar de Groene Mugbokaal. De onder scheiding is bedoeld voor een Haarlemmer of Haarlemse instelling of be drijf dat zich sterk maakt voor duurzame energie. Damen investeerde in warmtepompen, ging over tot alcoholvrij drukken en drukt met bio-inkt. 16 tom van den boomen van de Vereniging tot behoud van de Heksloot- polder ontdekt dat zich aan de oostkant van dit poldergebiedje een paar tje kerkuilen heeft genesteld. Het paartje heeft al de eerste jongen groot gebracht. Vogelkenners spreken van een unicum voor Haarlem. 19 Dierenarts hendrik jan nederhorst (72) overleden. Nederhorst werd door zijn klanten op handen gedragen. Hij was de grote gangmaker achter het Historisch Museum Kennemerland. Ook was hij nauw betrok ken bij de fondsenwerving voor een school voor weeskinderen in Tanza nia. 20 Honderden Haarlemmers laten op het Wilsonsplein voor de Stads schouwburg hun schreeuw om cultuur horen. Dat gebeurt in het kader van een landelijke demonstratie tegen kabinetsbezuinigingen op cultuur. 22 Voor het eerst sinds mensenheugenis staat er in de Grote of Sint Bavokerk een grote versierde kerstboom. In de kerkenraad was men verdeeld over de boom. Sommigen vinden dat een kerstboom niets met het geloof te maken heeft. 23 In het Noord-Hollands Archief wordt met een historisch café het 765-ja rig bestaan van Haarlem als stad gevierd. Restaurant ml in de Kleine Houtstraat krijgt een Michelinster. Het is de eerste keer dat deze prestigieuze horecaonderscheiding in Haarlem wordt toegekend. 24 De ouders van Hannie Schaft worden postuum geëerd met de Yad Vashem-onderscheiding. Zij kregen de onderscheiding omdat zij tijdens de Tweede Wereldoorlog met gevaar voor eigen leven hun huis openstel den voor joodse onderduikers. sybrand van haersma buma, fractieleider cda in de Tweede Kamer, geeft de officiële start van de omvangrijke restauratie van de kathedrale basiliek St. Bavo. De restauratie van de kerk, gebouwd tussen 1893 en 1930, zal zeker zes jaar duren en gaat bijna 24 miljoen euro kosten. 236 HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 238