Wat voert Haarlem in zijn schild is de speelse titel van het boek dat peter hammann schreef over de historie van het Haarlemse stadswapen, dat vanaf vandaag in de winkel ligt. 25 Tegen de Haarlemse oorlogsmisdadiger klaas carel faber, die in Duitsland woont, is een Europees arrestatiebevel uitgevaardigd. Of fa ber gearresteerd wordt, is niet zeker omdat hij volgens de Duitse justitie niet 'vluchtgevaarlijk' is. 26 Het verzet tegen digitaal parkeren breidt zich uit over de hele stad. Op diverse plekken worden handtekeningenacties tegen dit plan van de ge meente gehouden. Vooral ouderen zonder computer of mobieltje, drei gen de dupe van de nieuwe manier van parkeren te worden. 27 De gemeente Haarlem besluit geen woningen en kantoren te bouwen langs de rand van het recreatiegebied Veerpolder. Ook de plek waar het nieuwe voetbalstadion zou komen blijft groen. Daarmee wordt tegemoet gekomen aan de bezwaren van de wijkraden in Haarlem-Oost en omwo nenden. Het Pvv-Tweede Kamerlid eric lucassen maakt in Haarlem een 'ex- cuustocht' langs bewoners van de Haarlemse Badelochstraat. Hij brengt een bloemetje. 28 In de Groenmarktkerk houdt PvdA-leider job cohen de Hannie Schaft- lezing ter nagedachtenis aan de Haarlemse verzetstrijdster. Hij haalt daarbij fel uit naar pvv-leider geert wilders, die volgens cohen te pas en te onpas het woord fascisme in de mond neemt. Het Haarlemse ingenieursbureau Pieters Bouwtechniek rondt de restau ratie af van de Petrus en Paulus kathedraal in Paramaribo. Het geheel in hout opgetrokken gebouw had ernstig te leiden van houtrot en termie ten. 29 De bekende tabakskiosk van cor en ria schaveling naast de weste lijke ingang van het NS-station sluit na 46 jaar. De vader van cor begon in de jaren dertig met de kapperszaak in de stationshal, die nog steeds be staat. In 1938 werd de tabakszaak ernaast geopend. 30 De WD in Haarlem keert zich tegen de invoering van de digitale parkeer- schijf, die per 1 januari zou worden ingevoerd. Daarmee legt de partij een bom onder dat plan want cda, sp, Actiepartij en Ouderenpartij verzetten zich al eerder tegen de digitale bezoekersschijf. De Brabantse garagehouder die door de gemeente Haarlem per ongeluk een halve ton op zijn bankrekening kreeg gestort, moet dat bedrag terug betalen. Dat besloot de rechtbank Den Bosch. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 239