poraal gevangen namen. Wij betreurden dit allen zeer en de Bourgondiërs betreuren het nog meer. Gisteravond is kapitein Jorge uitgereden met drie compagnieën bere den haakbusschutters om de vijanden, die zich aan het verzamelen waren tussen Leiden en Haarlem, aan te vallen. Hij is nog niet teruggekeerd van zijn missie. Vandaag kwam de broer van de prins van Pinoi in ons kamp aan met een andere man. Zij kwamen namens de drie troepen soldaten die don Fadrique had laten oproepen, en zij deelden don Fadrique mede dat de soldaten niet wilden komen als zij geen geld kregen. Don Fadrique ant woordde daarop dat hij de troepen niet liet komen om hen van honger te laten sterven maar om hen hun loon te geven. Hij zei vervolgens dat hij het heel goed afkon zónder deze troepen en dat de twee heren maar met andere troepen moesten terugkomen, en zelfs als deze troepen toch wil den komen, dan wilde hij hen niet meer. En daarop heeft hij de lichte rui terij ontboden, iets wat hij zo lang mogelijk had uitgesteldHet ge schut dat tegenover het ravelijn opgesteld had moeten worden, staat daar nog niet, maar men zegt dat dat snel zal gebeuren. Hier, mijnheer, lopen de zaken zo slecht dat Godik begrijp niet wat meneer de hertog van Alva bezielt om niet naar hier te komen, want hoe- De kampementen van de Spanjaarden ten noorden van Haarlem. Detail uit Gezicht in vogelvlucht op Haarlem en omgeving tijdens het beleg door de Spanjaarden. Kopergravure door Philips Galle, 1573' (Coll. Noord-Hollands Archief) 22 HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 24