missie van het Jaarboek. Het kwalitatief hoogstaande Jaarboek is de grote constante factor gebleken in de geschiedenis van onze vereniging. Tenslotte sprak de voorzitter zijn grote waardering uit voor de lang durige en brede werkzaamheden van de heer Ahles voor onze vereniging. Deze heeft zich op vele verschillende terreinen, enkele jaren als huis meester en vele jaren als gastheer en als secretaris van de historische werkgroep, met grote inzet en betrokkenheid ingezet. In de persoon van de heer Ahles eert het bestuur ook de vrijwilligers van de vereniging. Een volledig verslag van de vergadering is te vinden op de website van de vereniging. De vergadering werd gehouden in Teylers Museum. Directeur Marjan Scharloo hield een lezing onder de titel Monument én museum. De presentatie van het Jaarboek 2009 vond plaats op 2 juni in de Jans- kerk. Ab van der Steur hield een lezing over het ontstaan van het jaar boek. De jaarlijkse tentoonstelling werd ditmaal georganiseerd door de Stichting Geveltekens. Deze expositie onder de naam 'Geveltekens van toen en nu' trok meer dan 1.600 bezoekers. Het aantal bezoekers van de Hoofdwacht was wederom groot door de tentoonstelling en de Open Monumentendagen; ook dit jaar werd de Hoofdwacht opengesteld tijdens de Haarlemse Kerstmarkt. Daarnaast werkte de vereniging weer mee aan de Kunstlijn. In een enkel weekeind bezochten meer dan 1.500 belangstellenden in dit verband de Hoofd wacht. De nieuwe webmaster, Peter Dammers, heeft onze website ingrijpend vernieuwd. De gastvrouwen en -heren werden genomineerd voor de Haarlemse Vrijwilligersprijs 2010. Het aantal leden per 31 december 2010 bedroeg 1.815 tegen 1.824 per 31 december van het jaar daarvoor. Werkgroep Excursies en Lezingen Bijdrage van Joan Patijn-Bijl de Vroe Oprichting werkgroep Excursies en Lezingen In de loop van het jaar 2009 slaagde voorzitter Frans Willem Lantink erin een werkgroep Excursies en Lezingen te formeren. Nadat Michiel Kersten wegens drukke werkzaamheden zijn taak moest neerleggen, werden er HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 250