enkele jaren geen activiteiten voor de leden georganiseerd. Nadat Joan Patijn-Bijl de Vroe in de zomer van 2009 bereid was gevonden voorzitter van de werkgroep en bestuurslid te worden, voegden zich daarbij Anja van Zalinge (stadsarcheoloog), Dineke Lentz (gastvrouw van de Hoofd wacht), Gerard Moolenaars (lid van de werkgroep Gebouw en Omgeving) en Mariska Krikken (studente archeologie en vrijwilliger bij Historisch Museum Haarlem en het Archeologisch Museum). Ook de heer Guy Wilms Floet (vrijwilliger Dolhuys) was in 2010 enige maanden lid van de werkgroep. Tijdens de algemene ledenvergadering van woensdag 23 juni 2010 werd Joan Patijn officieel als bestuurslid be noemd. De werkgroep vergaderde steeds in het gastvrije huis van Dineke Lentz. Eind 2009 werd de eerste lezing georganiseerd in het Archeologisch Museum, de intieme kelder van de Vleeshal aan de Grote Markt. Op 15 de cember vertelde stadsbouwmeester Max van Aerschot over het behoud van de waardevolle karakteristieken van de historische stad. Op woensdag 27 januari 2010 besprak Roos van Oosten, post-doc on derzoeker van de Rijksuniversiteit Groningen, de mogelijkheid om aan de hand van eenvoudig gebruiksaardewerk, zoals pispotten en kookpot ten, economische conjunctuurgolven te onderzoeken. Haar lezing, in de Commandeurszaal van het Noord-Hollands Archief, had dan ook als titel 'Pispotten en de opmaat naar de Gouden Eeuw'. Jaarexcursie De jaarexcursie werd weer in ere hersteld. Het werd een busreis op za terdag 17 april met als thema de heilige Bavo, stadspatroon van Haarlem maar ook van Gent. Na als lunchplek Sint Bavo's Hoeve te hebben aange daan, bezochten wij kerk en kapel van het dorpje Mendonk waar Bavo als kluizenaar geleefd zou hebben. Daarna werd in Gent een stadswandeling gemaakt met een bezoek aan de ruïne van de Sint-Baafsabdij en aan de St. Bavokathedraal in het centrum van de stad. Ook kon enige vrije tijd in het centrum worden doorgebracht, waarna de dag werd afgesloten met een gezamenlijke maaltijd. Luilakwandeling Ook de Luilakwandeling werd voortgezet. Vanaf Dreefzicht/La Place, de historische locatie van de Buitensociëteit van Trou moet Blijeken, wan delden wij op zaterdag 22 mei in alle vroegte onder leiding van Hans Kerkhoff door de Haarlemmer Hout. Als bestuurslid van de Stichting JAARVERSLAG 249

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 251