Vrienden van de Haarlemmer Hout en iVNr, was hij een ideale en geïnspi reerde gids. Eindpunt was het recent gerestaureerde koepeltje van Ein- denhout. Overige lezingen en excursies Vooruitlopend op het thema van de open monumentendagen, 'de smaak van de negentiende eeuw', planden wij op zaterdag 28 augustus een le zing van Thomas von der Dunk in Teylers Museum met aansluitend een bezoek aan Teylers Hofje en een bustocht naar het stadhuis van Weesp. Zo zouden wij meer te weten komen over het werk van de architecten en stucwerkkunstenaars Jacob Otten Husly en Leendert Viervant en de po litieke betekenis van het Neoclassicisme. Wegens onvoldoende belang stelling, gerelateerd aan de hoge kosten van de bus, kon het programma helaas niet doorgaan. Overgrote belangstelling was er daarentegen voor het recent geres taureerde Paviljoen Welgelegen, de hoofdzetel van de provincie Noord- Holland. De provinciebestuur stemde toe in een extra openstelling, zodat onze leden op twee avonden, 20 oktober en 24 november, gastvrij werden ontvangen door conservator Gerrit Bosch en zijn rondleidsters. Het be zoek was voor onze leden gratis. Het jaar werd afgesloten met wederom een lezing in het Archeologisch Museum. Op 8 december vertelde ons medelid Harry Knipschild over zijn beroepservaringen als 'plugger' en over de Haarlemse popmuziekin dustrie in de jaren '50 en '60. De getoonde filmfragmenten op You Tube brachten de aanwezigen heel wat jeugdsentiment. Hoewel in het verleden de activiteiten van de vereniging in het alge meen voor de leden gratis waren, is dat in deze tijd niet meer mogelijk gebleken. Na enig experimenteren is in de loop van 2010 besloten (uitzon deringen zoals het bezoek aan het provinciehuis daargelaten) mimimaal twee euro per persoon te vragen als bijdrage in de kosten van een lezing of excursie. Ook bleek het gewenst dat men zich tevoren opgeeft. Daarvoor werd het mailadres Haerlemexcursies@gmail.com geopend. Historische Werkgroep Vereniging Haerlem Bijdrage van Leny Wijnands-van der Leij Overlijden Marijke Braakhuis Voor het eerst moest de Historische Werkgroep een actief en trouw lid 250 HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 252