missen als gevolg van overlijden. Marijke Braakhuis is op 10 oktober 2010 op 73-jarige leeftijd overleden. Zij is vanwege haar vele vrijwilligerswerk, o.a. voor onze vereniging, benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau, kort voordat zij door ziekte werd geveld. Plaats van samenkomst van de Werkgroep is de zolder van De Hoofdwacht, en we zeggen soms schert send: er is geen leeftijdsgrens aan meedoen, maar die 52 treden moet je op kunnen. Dat bestijgen van die hoge trappen werd voor Marijke steeds moeilijker. Maar ze was er elke week, ze deed actief mee. Marijke was zeer belezen en ongelooflijk thuis in rooms-katholiek Haarlem. In het bijzon der bij het samenstellen van het boek Meer dan steen.De Haarlemse kerken en andere gebedshuizen, vroeger en nu (2007) was haar inbreng groot. Marij ke was iemand die op allerlei niveaus oog had voor de menselijke maat. We zullen haar missen. Afgerond onderzoek: Dick van Gijlswijk heeft twee artikelen over de Stadsarmenscholen in de 18de eeuw geschreven. Het eerste, voor het blad Lessen, een uitgave van het Onderwijsmuseum, is verschenen in jaargang 5, nummer 3, septem ber 2010. Een tweede artikel is voor een speciaal themanummer van het tijdschrift Pedagogica Historica, dat begin 2011 zal verschijnen. In dit jaar boek staat ook zijn artikel over het herhalingsonderwijs in Haarlem. Barbara Kooij heeft, als onderdeel van een groter onderzoek, een artikel geschreven over enkele brieven van een Spaanse kapitein, die tijdens het Haarlems beleg (1572-73) zijn geschreven. Het stuk is in dit jaarboek te le zen; Daan Kerkvliet heeft zijn speurtocht naar een verdwenen kunstwerk van Zadkine met succes bekroond; een verslag daarvan is opgenomen in dit jaarboek; Bijdragen aan de Nieuwsbrieven in 2010: Henk Ahles, Dick van Gijlswijk, Klaas de Jong, Frans van Spanje, Thon Fikkerman, Daan Kerkvliet en Feny Wijnands Lopend groepsonderzoek: De output van het project Databank Historische Werkgroep is te vinden in de Nieuwsbrieven en op de website. Hieraan wordt elke eerste woens dag van de maand gewerkt; De inventarisatie van delen van de infrastructuur van Haarlem gaat voort; Het groepsproject Klein vervoer is een meerjarenproject. JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 253