Adviescommissie Haarlemmerhout Vanaf februari 2010 neemt Annemarie van Leeuwen deel aan de bijeen komsten van de Adviescommissie Haarlemmerhout. Deze is door de ge meente ingesteld als opvolger van de Klankbordgroep Haarlemmerhout. De Adviescommissie, waarin o.a. Vrienden van de Haarlemmerhout en leden van het ivn zitten, volgt het gemeentelijk beleid; de ambtenaar van de gemeente kan op zijn beurt hier plannen en ideeën afstemmen. Een te behandelen onderwerp is bijvoorbeeld het padenstelsel; wat is een voet pad, wat is een fietspad en hoe moet de deklaag ('bestrating') zijn. De zesde route: de Marcelisvaart Begin 2010 werd begonnen met kaart- en archiefonderzoek naar de ge schiedenis van de Marcelisvaart (Westelijk Tuinbouwgebied), voor het werkdocument van de zesde route. Annemarie van Leeuwen en Joost Post namen in januari deel aan een informatieve bijeenkomst, over gebruik en toekomst van het gebied, met de gemeente Haarlem en de Stichting Westelijk Tuinbouwgebied. In mei werd de route door de hele werkgroep in het terrein verkend en gefoto grafeerd, met het oog op de folder. Werkgroep jeugd Bij drage van Marj orie Vroom-Mos Algemeen Opnieuw kan de werkgroep jeugd op een goed jaar terugkijken. De doel stelling van de werkgroep - Haarlemse jeugd laten kennismaken met de geschiedenis en de cultuur van Haarlem - wordt met de basisactiviteiten rond het 'Wie wat bewaart, heeft wat!'-project al voor een groot deel inge vuld. Immers, wanneer er in één schooljaar 13 scholen met 20 groepen 4 op bezoek komen, dan zijn er in elk geval al wéér meer dan ruim 400 jeug dige inwoners van Haarlem (en wijde omgeving!) zich bewust geworden van het bestaan van de Grote Kerk en de Hoofdwacht. En mooi meegeno men: ook talloze volwassen begeleiders (docenten en ouders) hebben wat opgestoken, want velen van hen hebben voordien nog nooit een stap in een van beide gebouwen gezet. JAARVERSLAG 257

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 259