Stichting Erfgoed Haarlem De samenwerking in de werkgroep ErfgoedEducatie van de Stichting Erfgoed Haarlem (voorheen Erfgoed Coalitie Haarlem) is uitstekend. De voorbereidingen voor het project 'Stappen in de stad' vorderen gestaag. Dit project is bestemd voor kinderen van 11 t/m 13 jaar (groep 8 van de ba sisschool en de brugklas van het voortgezet onderwijs). Hier is de doel stelling zelfs nog iets uitgebreider dan bij het eerste project. Niet alleen wordt getracht de leerling nieuwsgierig te maken naar de geschiedenis en het cultureel erfgoed van Haarlem. Ook ervaring opdoen met bronnen onderzoek, stimuleren kritisch en probleemoplossend te leren denken, stimuleren in een groepje samen te werken, mediawijsheid bij te brengen en het zich zelfstandig in de stad leren bewegen (kaart lezen), behoren ertoe. Veel tijd en aandacht is besteed aan een goede verhaallijn, die als basis dient om de leerlingen op pad te laten gaan. Inschakeling van mo derne technische apparatuur is tegenwoordig essentieel om jongeren te interesseren. Een en ander brengt een heel ander kostenniveau met zich mee. In de huidige slechte economische omstandigheden is het verkrij gen van subsidies een stuk moeilijker, en dus is het opstellen van een slui tende begroting een lastige opgave. Maar er zijn signalen dat de educatie in het algemeen en dat van jongeren in het bijzonder gespaard zal blijven. Als alles naar wens verloopt, kan in september 2011 met de pilots worden begonnen. Bijzondere projecten Nieuw voor de werkgroep was het verzoek om voor de eerstejaars van de Kinderuniversiteit Haarlem een programma te verzorgen, als onderdeel van het vak 'Haarlem toen en nu'. De eerstejaars zijn ongeveer 11 jaar oud en afkomstig van Haarlemse basisscholen, die de kinderen hiervoor no mineren. In de Hoofdwacht kregen zij een stukje oudste Haarlemse ge schiedenis te horen. Verder maakten zij de speurtocht die wij enkele jaren geleden maakten voor de cult-on-tour. Hoewel deze speurtocht oorspronkelijk bestemd was voor leerlingen van ca. 14 jaar van het vmbo, hadden deze kinderen daar geen enkele moeite mee. Het bezoek is door de begeleiders erg gewaardeerd en inmiddels weten wij dat onze Vereniging vast in het programma wordt opgenomen. Voor het eerst deed de werkgroep mee aan het al enige jaren lopende Haarlemse project 'Oktober=Kindermaand'. Talloze instellingen in de stad verzorgen in de maand oktober aantrekkelijke evenementen voor kinderen. Onder de titel 'Kijk eens omhoog!' is een gevelstenenspeurtocht HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 260