Stichting Geveltekens - SGVH Bij drage van Martin Busker 2010 was voor de Stichting een drukjaar met veel resultaten. Zo werd de jaarlijkse tentoonstelling van de Vereniging georganiseerd met als thema 'Gevelstenen van Toen en Nu'. Op deze tentoonstelling waren behalve veel foto's ook originele prenten en gevelstenen te bewonderen. Daarnaast is een folder met een gevelstenenwandeling uitgegeven en is de website van de Haarlemse gevelstenen gekoppeld aan de website van de vereniging. Helaas is het voorgenomen kwartetspel vanwege de te geringe vraag tijdens de loop van de tentoonstelling en de hoge investe ringskosten afgeblazen. Op het vlak van de gevelstenen heeft de Stichting in 2010 weer een paar mooie resultaten kunnen bereiken. Zo zijn er weer een paar oude gevel stenen en geveltekens gerestaureerd, waaronder Jansstraat 61, Klokhuis plein 1, en zijn er nieuwe stenen aan Morinnesteeg 12, Voorzorgstraat 3 en Wagenweg 65 aan het Haarlemse bestand toegevoegd. Ook is een tot nu toe onbekende in beton uitgevoerde gevelsteen ontdekt op Buitenrust laan 23. Dit jaar zijn er wederom pogingen ondernomen om de Haarlemse ge velsteen 'de Hoop' uit Dalfsen weer terug te krijgen in Haarlem. Helaas, ook in 2010 is het niet gelukt, maar de aanhouder wint. Als laatste red middel kan een replica voor Haarlem worden gemaakt.De gevelsteen 'de Drukkerij' kon vanwege de brand in garage de Appelaar dit jaar niet meer worden geplaatst in de Wijde Appelaarssteeg, maar dit zal in 2011 gebeu ren. De oude ornamenten en gevelstenen voor de nieuwe Raakspoort zijn alle gerestaureerd en zullen begin 2011 een nieuwe plek in de Raakspoort krijgen. In de Velserstraat is het schoolgebouw de Ark gesloopt waarin de gevelsteen de Ark zat. Deze is gelukkig overgebracht naar de school op de Verspronckweg. Hiervoor zal goede plaats gezocht worden. Het bestuur van de Stichting is ongewijzigd: de heren M.J. Busker (voorzitter), H. Michels (penningmeester), R. Rodenburg (bestuurslid) en de heer A. G. Fikkerman (adviseur). Mevrouw C.J. van Valkenburg is te ruggetreden als secretaris en zal het bestuur verder als adviseur bijstaan. In haar plaats is de heer P. van Graafeiland (oud-voorzitter van de stich ting en met een grote ervaring en kennis op het gebied van geveltekens) benoemd. Als afgevaardigde van het bestuur van de vereniging woont de heer M.A. van Bleek de vergaderingen bij. 260 HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 262