drs. a. pabbruwe ma (1951) studeerde Franse taal- en letterkunde aan de Universiteit Utrecht. Zij behaalde het einddiploma piano aan de Rot terdamse Muziekschool en vervolgde haar pianostudie aan het conserva torium van San Francisco en in Brussel. Zij was twee maal fmaliste van het AVRO-concours voor amateur-musici en de Pianodriedaagse in de Doelen. Na de Schumann-Akademie studeerde zij muziekwetenschap te Utrecht, waar zij in 2009 haar Mastertitel behaalde. Zij houdt zich onder meer bezig met het geven van muziekcursussen en het schrijven van pro grammatoelichtingen. mr.j.j.h. pop (1941) is oud-burgemeester van Franeker, Tiel, Alkmaar en Haarlem. Op dit moment is hij onder meer voorzitter van het Letterkun dig Museum en lid van het Kapittel der Nederlandse Orden. Hij heeft veel gepubliceerd over het openbaar bestuur en de organisatie van de Neder landse politie. IR. m.j.g. timmer (1942) studeerde tuinbouwplantenteelt aan de Land bouwhogeschool te Wageningen en werkte daarna als onderzoeker en directielid bij het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te Lisse. In 1981 werd hij rijkstuinbouwconsulent te Hoorn en later landbouw- consulent voor de provincie Noord-Holland. Daarna vervulde hij bij het ministerie tot eind 2002 een beleidsfunctie ten behoeve van de land- en tuinbouw in West-Nederland. Nu is hij werkzaam als landbouwkundige en tuinbouwhistoricus. Hij doet onderzoek naar de historie van de tuin bouw en de bloembollensector. In 2009 publiceerde hij Bloembollen in Holland i860 -1910 en samen met A. Dwarswaard Van windhandel tot we reldhandel. Canon van de bloembollen. Tevens schreef hij daarover artikelen voor de jaarboeken van de historische Vereniging Haerlem en het West- fries Genootschap. Zijn laatste boek dat in 2011 verschijnt handelt over de geschiedenis van de bloembollensector in Oostelijk West-Friesland in de periode 1880-1930. OVER DE AUTEURS

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 267