1641 111,98 Kusjes, Cornelis Padbrué, in 4. 1643 vu, 112 't Lofvanjubal, Cornelis Padbrué/in 4 1645 ix, 103 't Lofjubals. Cornelis Thymonssoon Padbrué. 1646 x, 127 'tLofjubals, Mr Cornelis Padbrué. Ook anderen hielden er wel catalogi op na, zoals de boekverkoper Lauren- tius (Hendrick Laurenszn). In 1647 worden daarin onder de 'Libri Musici' vermeld: 't Lof van Jubal, in 4, (1 gulden, 16 stuivers) alsook de Tranen Pe tri en Pauli, in 4, (1 gulden, 10 stuivers) en Vondel's Kruisbergh, (18 stuivers). Omgerekend naar de waarde van de euro in 2008 zou dat betekenen dat 't Lof Jubals 26,72 euro zou hebben gekost. Andere composities van Padbrué' op werk van Vondel De 'Rey van Priesters' uit Vondels treurspel Gebroeders (1640) zou 4-stem- mig gezet zijn. Musicoloog Louis Grijp schrijft deze muziek, die verloren is gegaan, aan Padbrué toe. Daarvóór al zou Padbrué, zoals vrij algemeen wordt aangenomen, de muziek bij de reien uit Vondels tragedie Ghys- breght van Aemstel uit 1637 hebben gecomponeerd. Met dit stuk werd de Amsterdamse schouwburg in 1638 geïnaugureerd, een gebeurtenis van formaat, waar Padbrué mogelijk bij aanwezig is geweest. Alleen de toon zetting van de 'Rey der Klaerissen', O Kerstnacht schoonder dan de daegen, is bewaard gebleven. De toeschrijving ervan aan Padbrué is nog steeds onderwerp van controverse. Het idioom geeft niet direct uitsluitsel; het doet namelijk ook aan dat van Dirck Sweelinck denken. We vinden het terug in de liedboeken 't Amsteldams minnebeeckie en Christelijck vermaeak uit 1645. De jaren veertig Herdruk van de Kusjes Of het de belangstelling van Vondel is geweest die een nieuw elan heeft gegeven aan zijn activiteit als componist of dat hij door zijn ontslag bij de stadsspeellieden vrij spel heeft gekregen kunnen we niet weten, maar ze ker is dat de toen al niet meer zo jonge Padbrué geïnspireerd aan het werk is getogen. De conclusie dat de madrigalen uit 1631 in de smaak waren ge vallen lijkt gerechtvaardigd: de Kusjes beleefden, tien jaar na hun verschij nen, een herdruk, omgewerkt en aangevuld met zeven nieuwe stukken.10' Padbrué droeg deze bundel met een gedicht op 'Aen den edelen Heere, Heer Iacob Westerbaen en tekende met 'C.T. Padbrué. In Haerlem, den3oMaert 1641'. AAGJE PABBRUWE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 57