burg. Deze heiligen zijn een bonte mix want er zijn heiligen bij uit het be gin van onze jaartelling maar ook moderne heiligen uit geheel Europa en uit Nederland. Bij de feestelijke afronding op 13 juli van het projeet overhandigde wet houder Jan Nieuwenburg het laatste Monumentenschildje aan regio di recteur van Ymere Gerrie Blok. Met dank aan drs. C.J.B.P. Frank 8£ drs.J.H.J. van Hest Jan Gijzenkade 305 Bij het eerste bezoek aan het schoolgebouw 'De Dolfijn', voorheen de rooms-katholieke Kardinaal de Jongschool, zag ik een voor mij nieuw we deropbouw kunstwerk uit 1961 van Hans Wiesman. Het stelt het Schep pingsverhaal voor, waarbij in kleurrijke en vloeiende overgangen de ze ven dagen van de Schepping op symbolische wij ze zijn weergegeven. De school uit 1961 is de eerste school in Nederland die naar de princi pes van een Engels bouwsysteem is gebouwd. Een bouwstijl die in verge lijking met de orthodoxe bouw een tijdsbesparing van veertig tot vijftig procent opleverde. Architect Nico Andriessen heeft met het ontwerpen van de school naar grote eenvoud gestreefd, zonder daarbij aan enigerlei eis te kort te doen. Door de hoogte (drie lagen) krijgt het gebouw een im posante constructie, die door haar uiterlijk de toegepaste montagebouw verraadt. In het centrale bindende element tussen de verdiepingen, het trappen huis, stuitje op de immens grote muurschildering van Wiesman. Achter eenvolgens worden van boven naar beneden de zeven scheppingsdagen uitgebeeld. De glas - appliqués, die in de muurschildering zijn toege past, zijn waarschijnlijk bewerkt met een hamer en een beitel waardoor de kleuren door de breukvlakken van het glas nog feller zijn. Levien Tol lenaar kunstenaar en medewerker aan de Kardinaal de Jongschool en vriend van Hans Wiesman zegt over het werk: 'Van de scheiding van licht MARTIN BUSKER

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 183