als Multifunctioneel Centrum. In Haarlem Noord had men behoefte aan ruimtes voor het Jongerencentrum 'Delftwijk City', een dansruimte voor de Ritmiekdans Vereniging dsg, een ruimte voor het Centrum voor Jeugd Gezin samen met de ggd en voor het kinderdagverblijf van de Stich ting Kinderopvang Spaarne (skos). Een leuke opdracht om te proberen om de verschillende doelgroepen samen te brengen in één gebouw. Bij de aanbesteding kwam aannemersbedrijf Ooijevaar uit Alkmaar als laagste uit de enveloppe. Maar evengoed moest er nog flink bezuinigd worden en dat op een schoolgebouw waar toch een flinke hoeveelheid achterstallig onderhoud was. Bovendien bleek dat er boven de plafonds asbest houdende ontluchtingen liepen. Het werk moest i.v.m. een sub sidietoekenning voor eind 2011 opgeleverd worden. Tevens kwamen er steeds meer wensen van de gebruikers. Maar het is gelukt en de ruimtes zijn goed ingedeeld. Delftwijk City kreeg een mooie ruimte op de begane grond met de bestaande entree tussen het vrijstaande gymlokaal en de zijgevel van de school. Verder kregen zij een oefenruimte in de kelder om muziek te spelen. Voor het skos is de oude ingang aan de Jan Gijzenkade weer in ge bruik genomen. Op de eerste verdieping is op de bestaande uitbouw het speelterrein voor de peuters tot vier jaar gekomen en in een uitbouw op het dak het dagverblijf, de keuken en wasruimte. Voor de veiligheid van de kleintjes zijn er allerlei voorzieningen getroffen zoals geen radiatoren maar vloerverwarming en aan de ventilatie zijn hoge eisen gesteld. Voor het Centrum voor Jeugd en Gezin is tevens een extra entree ge creëerd aan de achtergevel van het het speelterrein en het kreeg kantoor ruimte op de tweede verdieping. Ook de dansgroep ging naar de tweede verdieping. Hierbij is een mooie dansvloer, kleed- en bestuursruimte gemaakt. Leidse Zijstraat 9 Onlangs viel mij een gevelbeeldje in de Leidse Zijstraat nr. 9 op en toen zag ik dat het hoofd recentelijk kapot was gegaan. Dit kun je aan de breuk zien. Uit de documentatie van de sgvh wist ik dat het een beeldje van Frans Balendong was. Navraag leerde dat het kopje van het gevelbeeldje vermoedelijk bij het afbreken van een steiger er af is geslagen. De eige naars van de woning hebben geschreven dat zij het willen laten restaure ren. We houden het in de gaten en wachten voorlopig af. MARTIN BUSKER

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 185