De nieuwe meubels geven een mooi contrast met de oude bestaande ei ken inrichting. Daarmee is duidelijk zichtbaar wat origineel tot het inte rieur behoort en wat de moderne toevoegingen zijn. Op de plaats van het voormalige orgel is de bibliotheek van het bureau geplaatst waarvoor speciaal op maat gemaakte boekenkasten ontworpen zijn. Hierdoor is de klok, die in verbinding staat met het uurwerk op de toren, zichtbaar gebleven. Hier bevindt zich ook de werk- en vergaarder- plek van de stadsarcheoloog. Alle meubels zijn door mij in overleg met Stadsherstel en het bureau Archeologie ontworpen en uitgevoerd door Viskoper Winkel- en Projectinrichting. De kerk is in de loop der eeuwen meerdere malen aangepast of geres taureerd. Bij de restauratie van 1930-1934 heeft men de grafzerken ver wijderd en een betonnen ondervloer aangebracht, met daaroverheen een houten vloer. De luchtverwarming, die in de kerk aanwezig was, voldeed niet meer aan de huidige eisen voor kantoorruimten. Uiteindelijk heeft men gekozen voor isolatiemateriaal en vloerverwarming op de oude betonvloer, afgewerkt met een natuurstenen tegelvloer. Dit wordt aan gevuld met convectoren op de lambrisering die vlak onder de ramen is aangebracht om zo veel mogelijk koudeval in de kerk te voorkomen. De houten gewelven zijn aan de bovenzijde geïsoleerd om geen warmtever lies naar de vlieringen te krijgen. 208 HAERLEM JAARBOEK 2011 Het bureau van de stadsarcheoloog. (Foto Reinier Ging- nagel)

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 210