De gewelven hebben na een kleuronderzoek de kleur oud rood, 'Dode kop rood' gekregen. Het stuc- en metselwerk van de wanden is hersteld en daarna gebroken wit geschilderd. De kerk heeft 22 stuks glas-in-loodra- men, verdeeld over drie zijden. De ramen geven de ruimte, vooral aan de zuidzijde, veel licht. Alle ramen op zes na zijn opnieuw verlood en voor zien van achterzet beglazing. Ook het natuursteen van de ramen is geres taureerd met een speciale restauratiemortel. In aanvulling op het licht via de ramen zijn armaturen opgehangen die subtiel in de ruimte aanwezig zijn en zich niet opdringen tussen de bestaande kroonluchters. Het hele verlichtmgsplan is samen met Spiering Installatie en AV Lichtplanners gemaakt. Voor zes ramen die zich in het publieksgedeelte bevinden zijn ontwer pen gemaakt voor nieuwe eigentijdse gebrandschilderde ramen. Om de realisatie hiervan mogelijk te maken wordt er momenteel naar sponsors gezocht. Dit project start in 2012. Niet alleen de binnenkant van de kerk werd onderhanden genomen, ook aan de buitenkant zijn vele werkzaamheden verricht. Het vergane en gescheurde metselwerk is hersteld door het metselwerk in te boeten. Bij de scheuren in het metselwerk is ook constructief herstel gedaan door in de lintvoegen roestvrijstalen wokkelvormige strips in te brengen en daar na weer af te voegen. Het natuursteen werd met een speciale mortel her steld. De koperen goten boven het metsel- en natuursteenwerk werden ook geheel vernieuwd. Daarnaast was de kap aan reparatie en vernieuwing toe. Op de kap zat nog een bitumineuze noodbedekking uit 1967. De kap is weer voorzien van een natuurstenen leibedekking met ladderhaken voor het onder houd. Op het dakvlak, dat op het zuiden georiënteerd is, zijn zonnecollec toren aangebracht. De zonnecollectoren zijn vanaf straatniveau bijna niet te zien en helpen de verbruikskosten zo laag mogelijk te houden. Tijdens de werkzaamheden heeft Maarten Enderman in opdracht van Stadsherstel de kerk bouwhistorisch onderzocht. Het onderzoek heeft verrassende resultaten opgeleverd. Zie het artikel hierna. Opening van de Bakenesserkerk Op 26 januari 2011 vond de officiële opening plaats van de kerk als huis vesting van bureau Archeologie. Wethouder van Cultuur, Pieter Heili gers onthulde, samen met de vrouw van wijlen wethouder Chris van Vel- zen, een gebrandschilderd portret van Van Velzen. De brandschildering, ontworpen door de Haarlemse striptekenaar Gerrie Hondius, heeft een 210 HAERLEM JAARBOEK 2011

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2011 | | pagina 212